Wpis z mikrobloga

Cześć, chce kupić swoją pierwszą #alfaromeo z budżetem do ok 12/18k chciałbym aby była ona w gazie(wiem alfa w gazie) lub oszczędnym dieselu 1.9jtd.
Zależy mi na tym aby był to oszczędny samochód i nie wymagający wielu napraw.
Jaki model jesteście w stanie mi polecić gt,mito,159? Może jakieś silniki są warte uwagi #alfaholicy
  • 5
@pawel-domagalski: z tych 3 Mito z 1.4 Tjet będzie najtańsze i chyba można też spotkać wersje z LPG - tzn. Najtańszy będzie 1.4 bez turbo, ale dynamiki brak.

Poza tym, nie wiem czy to dobry pomysł z takim budżetem ruszać na Alfę Romeo. Rozsądniej byłoby wybrać Fiata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kimunyest95: tutaj ciężkie fakty zostały przytoczone przez kolegę.

@pawel-domagalski GT w tym budżecie to zbędny koszt. W środku już czuć że to auto z początku lat 2000 (mimo że tłukli do 2010) środek, podłoga wszystko takie samo jak w 147. Jak kupisz to nie sprzedaż.

159 w tym budżecie tj do 12k może byc zjedzona, albo skrzynia 6b już woła o wymianę. Nie mówiąc o turbo w 150km. 1.9

Mito? Tak
@pawel-domagalski: GT najładniejsze, ale najrozsądniej z wymienionych przez Ciebie będzie wybrać mito. Chyba były nawet wersje z fabrycznym gazem. To takie trochę przebrandowany fiat punto, więc sprawdzone, dobre silniki, nie będzie problemów z naprawami, koszty utrzymania niskie, a technologicznie nowsze auto niż GT czy 159.
Jedyne co urąga w Mito to mało miejsca i komfort podróżowania, ale czego oczekiwać od samochodu klasy miejskiego poganiacza.
@LubieSzaszylkiZLublina: no wiesz, może rozbrajać albo nie ale jak nie jesteś moim ojcem to nie kupujesz jednego auta na całe życie.

Tym bardziej 20 letniego. Akurat co do sprzedaży alf to pisze ze swojego doświadczenia i jest to katorgą. 20 letnią E46 z 2.0d i 136km speconą i z ledwo dychajacym silnikiem puścisz za 5k z pocałowaniem ręki Ukraińca. A z Alfą będą ogromne kłopoty.

Jeśli kupuje się auto to później