Wpis z mikrobloga

W jaki sposób najlepiej przelać 50k+ na binance? Z polskiego konta na revolut, tam wymiana na euro i sepa na binance? Revolut nie będzie robił problemów o taką kwotę?

Mam też konta walutowe w mbanku i aliorze. Oprócz tego mogę założyć konto zen, ponieważ widziałem, że niektórzy polecali, chociaż podejrzewam, że też mogą robić problemy, choćby z tego, że będę nowym użytkownikiem.

I jeszcze jedno, na binance najlepiej wybrać Open Banking (sepa) do przelewu?

#kryptowaluty #binance #revolut #bitcoin
erkav - W jaki sposób najlepiej przelać 50k+ na binance? Z polskiego konta na revolut...

źródło: sepa

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@erkav: ale czemu revolut i zen mają robic problemy przy wpłacie na giełde? problemy są ewentualnie jak wypłacasz z giełdy bo wtedy dochodzi kwestia pochodzenia tych środków
  • Odpowiedz
@big_long mi przy większych kwotach przelewu zen bank zablokował dalsze wplaty z uwagi na podejrzenie kradzieży środków. Musiałem na drugi dzień weryfikować telefonicznie. Ale dodałem zen na białą listę w trakcie rozmowy z konsultantem i już nie ma problemu
  • Odpowiedz
  • 1
@erkav wcześniej robiłem zen, bo łatwiej, ale tam jest 1% prowizji. Ale Sepa praktycznie równie łatwo a chyba 1€ prowizji. Przelewałem ok 5k€. U mnie bez problemów
  • Odpowiedz
  • 0
@blazko: szkoda, że w mbank większy spread na euro niż w revolucie. A wybierasz opcję "open banking" czy którąś z "bank transfer"?
  • Odpowiedz
@erkav: polski bank(PLNy mogą już być zawczasu wymienione na EUR)->revolut->coinbase (SEPA z revoluta zazwyczaj przychodzi w kilka minut)->coinbase advanced - wymiana za 0%/0,0045% fee na parze USDC/EUR-> darmowy transfer USDC na L2 Ethereum/Polygonie/Solanie/itp. do własnego portfela/na binance/gdziekolwiek do ekosystemu krypto.
Revolut oczywiście służy tylko do tego, żeby polski bank nie wiązał Cię z kryptowalutami.
  • Odpowiedz
  • 0
@RGB_XYZ: dzięki za sposób. A tak właściwie to jakie są negatywne skutki powiązania klienta banku z krypto? Blokują konta?

@blazko: dzięki. Sprawdziłem też przewalutowanie w mkantorze i jednak wychodzi lepiej niż w revolucie na planie standard z uwagi na prowizję przy przewalutowaniu powyżej 5k.
  • Odpowiedz
  • 0
@erkav Mi revolut blokował wpłaty na giełdę. Od supportu się dowiedziałem że jest limit 2300 euro dziennie którego nie da się zmienić. Zrobiłem więc konwersję w walutomacie i przez swoje konto bankowe walutowe wpłaciłem na giełdę
  • Odpowiedz
  • 0
@RGB_XYZ: widzę, że zamykanie dotyczy raczej kont firmowych, ale może rzeczywiście lepiej przez fintechy. W każdym razie poszedł już przelew na revolut, więc mam nadzieję, że nie nałożą na mnie ograniczeń jak na innych.

A jeszcze zapytam, czy wymiana euro na usdt zamiast usdc coś zmienia w twoim sposobie? Może jakieś opłaty?
  • Odpowiedz
  • 0
@Zaid: tego właśnie się obawiam. Puściłem już przelew na revolut, więc zobaczę, czy u mnie też będą jakieś limity.
  • Odpowiedz
@erkav: nie jestem w stanie sprawdzić jakie są fee przy wysyłaniu USDT z coinbase. Pewnie opłaty sieciowe + jakaś marża.
Co do blokad Revoluta - ostatnio puszczałem wpłaty na coinbase ~10k EUR + ~5k EUR (w ciągu jednego miesiąca) i Revolut nawet nie pierdnął o jakąś weryfikację.
  • Odpowiedz
  • 0
@RGB_XYZ: doczytałem, że coinbase pokrywa koszty przy wysyłaniu USDC. Gorzej, że dostałem od nich tygodniową blokadę na wysyłanie środków poza coinbase, a do tego wczoraj wysłałem przelew weryfikacyjny na kilka euro i wciąż nie doszedł na konto. Natomiast na binance połączyłem się z revolutem przez open banking, ale przy każdej próbie przelewu wyskakuje błąd, obojętnie jaką kwotę wpiszę. Nawet jest film na polskim YT, gdzie facet miał ten sam problem,
  • Odpowiedz
@blazko: a którą opcję SEPA wybrałeś? ja robiłem wczoraj wieczorem przelew SEPA, i na razie nic nie doszło. trochę mnie martwi fakt, że ani w paymonade ani w binance nie widzę tej wpłaty jako oczekującej ani nic.
  • Odpowiedz