Wpis z mikrobloga

@Hamalesn: Co powiesz na skrzyżowanie standardowe (dwie drogi się krzyżują) i jedna z nich ma pierwszeństwo a druga ma trójkątny znak. Standard. Z tym że jadąc drogą z pierwszeństwem od jednej strony masz standardowy znak "droga z pierwszeństwem" a z naprzeciwka wyjeżdżając masz STOP. Co wcale nie oznacza że masz ustępować pierwszeństwa! Masz po prostu zachować szczególną ostrożność. W moim rodzinnym mieście jest np. takie skrzyżowanie, parę wypadków już tam było
@LaTuaOmbra: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale obowiązuje wtedy zasada prawej ręki, wtedy opel miałby pierwszeństwo tylko, że tak jak napisałem nie wiemy jakie są znaki na drodze. Nawiązując do stopu to jest on jednoznaczny z ustąp pierwszeństwa! tylko w opisanym przez ciebie przypadku obydwa pojazdy maja "ustąp pierwszeństwa" więc obowiązuje zasada prawej ręki.
@Hamalesn: Nie. U mnie w rodzinnym mieście jest sytuacja że ten gościu ze stopem jest na drodze z pierwszeństwem. Wszyscy miejscowi to wiedzą i automatycznie zakładają że ma ustąpić. Błąd. Kurde nie wiem jak to wyjaśnić :P