Wpis z mikrobloga

#gimbynieznajo #kiciochpyta
Czy 20+ lat temu też mieliście jakiegoś mirka na osiedlu, który zbudował LAN z dostępem do internetu? Przynajmniej kilku moich znajomych z innych miast również miało takie lokalne sieci. To było tzw. stałe łącze i powód do szpanowania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Skąd się kuce z tymi skillami brały w głębokiej Polsce powiatowej? Może jest tu ktoś, kto administrował taką siecią i może coś opowiedzieć?
  • 26
  • Odpowiedz
@Solidly: jakoś w okolicach 2000 roku założyliśmy stałe łącze i mieliśmy internet dzielony. co ciekawe, kablówka którą wtedy pomogliśmy stworzyć działa na osiedlu do dziś.
  • Odpowiedz
@Solidly: Przypomniał mi się dokument jak na kubie do tej pory ludzie tworzą niemal półprofesjonalne sieci. Bo chyba dostawców internetu chyba tam nie ma to ludzie tworzą własny intranet.
biskup2k - @Solidly: Przypomniał mi się dokument jak na kubie do tej pory ludzie twor...
  • Odpowiedz
  • 2
@Zodiak: u mnie to jakoś nie działało najlepiej z tego, co pamiętam. Może admin nie był taki kumaty ¯\(ツ)/¯

@shoko_asahara @G06DbT @sberatel
Pytanie bonusowe - skoro ponad 20 lat temu konfigurowaliście chałupniczo internety dla swoich wiosek - to czym zajmujecie się obecnie lub zajmowaliście, jeśli w międzyczasie dorobiliście się milionów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to czym zajmujecie się obecnie lub zajmowaliście


@Solidly: elektryka, mechatronika i automatyka w przemyśle super ciężkim

Zarabiam, no całkiem dobre pieniądze ( )
  • Odpowiedz