Wpis z mikrobloga

Całe życie spędziłem na #polishsource i obecnie emigrowałem na #torrentleech , i tu się okazuje że jestem kompletnie zielony w trackerach. Ma ktoś doświadczenie z TL? Łatwo wylecieć? Na PS wystarczyło się martwić o to żeby seedowac pozycję 48h i tyle, na TL ratio trzeba trzymać. Niby jest pełno wstawek freeleech nie wpływających na ratio ogólne, ale poszczególne wstawki nawet te darmowe mają już swoje ratio, które jak rozumiem już musi mnie obchodzić? na marginesie - chętnie bym się dzielił ale problem w tym że oglądam rzeczy których nikt nie ogląda, lub są zbyt popularne i zbyt duża konkurencja ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 19
  • Odpowiedz
standardowo - musisz mieć otwarty 1 port w routerze żeby być dostępnym i ten sam port ustawiasz w programie do pobierania, na początku pobieraj chodliwe zielone wrzutki bo na nich możesz sobie nabić upload i ratio, typu marvel albo muzyka rap, jak ma dużo leechów znaczy dużo ludzi zaczęło pobierać i będzie wstawka chodliwa, ratio wstawek ciebie nie dotyczy tylko seedowanie 48 h a jesli jest chodliwa wstawka to wyseedujesz wcześniej przez
  • Odpowiedz
  • 1
@kanabiss: zasada z regulaminu cyt. 'Jeżeli więcej niż na 3 pozycjach masz ratio poniżej 0.5, a miałeś możliwość wyseedowania danej pozycji, twoje konto zostanie zbanowane.' - kojarzysz czy dotyczy to też freeleechów? Co to znaczy 'miałeś możliwość wyseedowania'? Porty mam pootwierane i jestem dostępny, ale z doświadczenia z PS wiem jak to mozolnie idzie mimo szybkiego światłowodu.
  • Odpowiedz
Coś robisz nie tak, skoro nie możesz wyseedować czegoś mega popularnego w opór. Ja mając tylko Raspberry Pi 24/7 potrafiłem wbić 1TB uploadu na tylko jednej grze, w którą nigdy nie chciałem zagrać. Poza tym każdy normalny tracker premiuje seedowanie nawet na pusto (czasem nawet są za to bonusy) punktami, za które kupujesz sobie upload.
  • Odpowiedz
@mietek37: to chodzi o to że nie seedowałeś pozycji przez te 48 h w ciągu 7 dni jeśli nie pobierają od ciebie i nie masz jak nabić ratio, ja mam sporo wstawek z ratio poniżej 0.3 a wszystko wyssedowane, i ratio na wstawce tyczy się standardowych i zielonych wstawek, tylko że na zielionych do ogólnego ratio idzie ci tylko upload
na TL nie ma bonus points tylko dotacje
  • Odpowiedz
  • 0
@kanabiss: czyli w zasadzie pilnować żeby nie pobierać standardowych na ile to możliwe i żeby seedowac przez określony czas jak na PS... to dobrze - człowiek czasem nie ma czasu żeby się ogolić a tu jakichś statystyk trzeba jeszcze pilnować :p @JGambolputty bardzo możliwe, wrócę w roboty to oblukam skoro to takie „łatwe”. Naprawdę nie mam problemu żeby seedowac, tylko żeby mnie nie rozliczali za coś na co nie mam zbytnio
  • Odpowiedz
@mietek37: #polishsource to był ewenement, że nie mieli ratio, ale osobiście wolę, kiedy ratio jednak jest.
Na innym trackerze jak nawet nikt nie pobiera, ale trzymasz seed to wpadają punkty, im dłużej tym więcej. Potem za te punkty można podreperować ratio, ale nie powyżej 3.50. Wg mnie całkiem sensowny system, bo nie ma potrzeby pobierania czegoś, czego wcale nie potrzebujesz xD
  • Odpowiedz
Hej ja kupiłem za 15 zł zaproszenie na torrentleech. To ratio to tragedia. No i właśnie jestem niedostępny czyli muszę coś z tym portem pewnie poklikać. Dacie znać jak to zrobić? Na PS normalnie to działało a teraz muszę myśleć co tam ściągnąć że bycrstio dostać. Plusem jest że dostałem z automatu ratio 10gb wysłane a 1mb pobrany. Także ratio 10240.
  • Odpowiedz
@Matifcb2: hej Miras, weź się odwezij pls jeżeli uda Ci się coś zadzialać z tym statusem - ja miałem w kółko ten sam problem i w końcu wyłapałem banana za nieaktywność. Niedawno się przeprowadziłem, nowy internet, nowy ja to pewnie udałoby się znowu zapro ogarnąć, ale jak mam znowu nie mieć możliwości uploadowania czegokolwiek to szkoda zachodu, tym bardziej, że ja zazwyczaj szukam jedynie e-booków.
  • Odpowiedz
@mietek37: ta wiem ale odbiłem się właśnie od niego, nawet dzwoniłem do mojego ISP z pytaniem o odblokowanie portów i nie wiedzieli co z tym zrobić (bo jestem za NATem). Powiedzieli mi że mogą mi najwyżej stałe IP ustawić ale nie wiem czy potrzebuję.
  • Odpowiedz