Wpis z mikrobloga

Gdyby nie wojny to dalej większość z nas #!$%@?łaby w polu na pana i mieszkała w ziemiankach razem ze zwierzętami.


@Notabene: w sumie to czy coś się zmieniło? Dymasz w korpo na wynajem u landlorda i nie stać cie na dziecko a conajwyzej psa lub kota na wynajmowanych 20 metrach kwadratowych xD o ale masz magiczne zwierciadełko z kolorowym ekranem i połączeniem z innymi chłopami
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek przez wojnę trzeba było zostawić wszystko, co było na wschodzie i mieszkać w tym, co "dali" na ziemiach odzyskanych. Kto miał koneksje, mieszkał w willach, a inni w mieszkaniach w kilka rodzin. Znajomi mamy dostali ładna wille na Oporowie, a potem okazało się, że sąsiadka z gorszego domu jest kochanką kogoś ze służb i podmienili im domy. Do dzisiaj rodziny ze sobą nie rozmawiają. Babcia pochodzi z Kalisza i przed wojna
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Jeżeli cię to zastanawia to spójrz na siebie i to do czego udało ci się dorobić.
@Notabene Mylisz rozwój technologiczny ze "swobodami obywatelskimi". Otóż większość ludzi dalej mieszka w dzisiejszych odpowiednikach lepianek (jakieś kiszki deweloperskie) i #!$%@? na swojego pana. Różnica polega na tym że dziś musi robić osiem godzin pięć dni w tygodniu, a kiedyś pańszczyzna to maks 3 dni (z wyjątkiem kilku wschodnich satrapii na przełomie XVIII i
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: ojciec mojej żony przechlał wszystko. Sam odziedziczył tyle hektarów, że on i jego dzieci nie musiałby pracować. Rozmienił to na flaszki. Mój pracuje 12h, ma własną firmę, ale jest psychopata, więc pieniądze najwcześniej zobaczę jak on kopnie w kalendarz. A niestety w jego rodzinie długo żyją.
  • Odpowiedz
taa, glapa zrobił inflację też w Czechach, Słowacji, w państwach nadbałtyckich i w innych krajach xD


@card_man: standardowa śpiewka pisowskich matołów
  • Odpowiedz
zwalic inflancję na jedną osobę to trzeba mieć serio w głowie gówno


@lord_xenu: Zwalam na całe NBP fachofcu. Jednak ten przygłup jest na jego czele, więc świeci pisowskim ryjem i "zasługami" dla narodu
  • Odpowiedz
Gdyby nie wojny to dalej większość z nas #!$%@?łaby w polu na pana i mieszkała w ziemiankach razem ze zwierzętami.


@Notabene: o ile jeszcze byśmy dychali bez elementarnej wiedzy o higienie czy dostępu do podstawowych leków. Ja ogólnie na zdrowie nie narzekam, ale czasem łapie mnie przeziębienie czy większa migrena to nie wyobrażam sobie czegoś przeciwbólowego nie zarzucić tylko liczyć na jakieś zioła od wiejskiej baby albo na 3 zdrowaśki do
  • Odpowiedz
taa, glapa zrobił inflację też w Czechach, Słowacji, w państwach nadbałtyckich i w innych krajach xD


@card_man: standardowa śpiewka pisowskich matołów


@pifqo: a odniesiesz się do meritum czy już tylko inwektywy zostały? Ostatnie wzrosty cen kakao to też wina glapy?
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek ja wolę od zera, ciekawszy gameplay jest wtedy. Jakbym zaczynał z jakimiś już itemami to tak jakby grać w grę, do której były dołączone jakieś skórki na start, jakiś pakiet rozszerzony.
  • Odpowiedz
@card_man: Najgorsze przewinienie to złamanie konstytucji - finansowanie deficytu
https://www.money.pl/gospodarka/politycy-psl-zarzucili-nbp-zlamanie-konstytucji-bank-odpowiedzial-6794660812974944a.html

Drugim wielkim przewinieniem było brak podnoszenia stóp w 2019 roku, zamiast tego obniżyli stopy napędzając inflację.
Kolejnym to sytuacja w samym zarządzie - o których czytaliśmy - znajdź sobie

Inwektywy biorą się stąd, że powtarzasz jak małpa wyświechtane teksty nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Europa miała o wiele mniejszą i krótszą w czasie inflację niż my. Byliśmy w czasie zwiększonej
  • Odpowiedz