Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #warszawa #samochody #mechanikasamochodowa

Jak wybrać mechanika samochodowego?

Co potrzebuję:
- Jedna kontrolka mi się pali, tutaj pewnie bardziej jakiś elektryk by się przydał.
- Serwis klimy.
- Jakieś inne pierdoły mechaniczne (linka itd).
- Pewnie coś jeszcze o czym nie wiem (samochód świeżo po kupnie).
- Kiedyś będę chciał zamontować kamerki (przeciągnąć kable i do bezpieczników, chciałem sam zrobić, ale może będzie za trudne dla mnie) - ale to później, może być osobno (widziałem jeden warsztat elektryka, który głównie montuje kamerki/czujniki).

Zależałoby mi, żeby dało się z nim dogadać, żebym mógł powiedzieć jakie są problemy (albo nawet nie wiem czy tak ma być), żeby mi powiedział co potrzeba zrobić, dlaczego, a co jest normalne. A nie taki typowy Janusz, że bez słowa weźmie, odda i nawet nie będę wiedział co było zrobione. Albo jak wyczuje, że przyszedłem "z niczym", żeby tak posprawdzał, to może w nieskończoność wynajdować co by tu jeszcze zrobić, bo jak chcę u niego kasę zostawić, to weźmie.

Nie mam żadnego znajomego, który by mi polecił mechanika. Szukać w Google Maps po opiniach? A może szukać tego co specjalizuje się w samochodach danej marki? A może nic nie ma znaczenia i po prostu wziąć tego co blisko i już, bo i tak trafię losowo?

I szukać jakiegoś ogólnego mechanika co zrobią wszystko w jednym miejscu czy osobno specjalistów: mechanika, elektryka, serwis klimy itd?
  • 9
  • Odpowiedz
Jak wybrać mechanika samochodowego?


@mk321: Jak sie nie znasz, lub nie masz znajomego to jestes w dupie - nawet po rodzinie popytaj, w ostatecznosci oceny, ale to nic Ci nie powie. Najlepsi mechanicy mogą mieć mało gwiazdek, bo raz czy dwa trafi im sie klient debil, a najgorsi mogą mieć mase fake opini.

samochód świeżo po kupnie


Nigdy wiecej tak nie rób, jeszcze przed zakupem, bierzesz na stacje diagnostyczna, dowolną, płacisz
  • Odpowiedz
  • 0
@Jednorybek: przy kupnie byłem na stacji diagnostycznej, tylko właśnie trafiłem na takiego Janusza, co nic nie mówił i tylko powiedział, że "wszystko ok", nawet jak dopytywałem. Niby książkowo wszystko sprawdził co miał sprawdzić. Zaglądałem od spodu (nie znam się, nic nie widziałem, rdzy ani wyciekającego oleju też nie, ale nie wiem czy jakby było, to bym zauważył).
Wyglądało ok, to kupiłem (z tych tańszych samochodów, więc zaryzykowałem).

Chciałem iść wcześniej do
  • Odpowiedz
  • 0
@Jednorybek: z tą kamerką, to bardziej boję się, że zrobię jakieś spięcie w bezpiecznikach lub jak będę ciągnął kable, to uszkodzę poduszkę powietrzną. A myślałem jeszcze o wstecznej, to jeszcze trudniej. Dlatego może warto dać te 200 zł, mieć spokój i ładnie i bezpiecznie zrobione. Ale kamerka to pierdoła. Chcę teraz wybrać mechanika do którego będę mógł chodzić z poważnymi rzeczami jak coś się rzeczywiście będzie działo.
  • Odpowiedz
  • 0
Ale w sumie nadal nie wiem czy jeden od wszystkiego czy szukać osobno mechanika / elektryka / klimy.
  • Odpowiedz