Wpis z mikrobloga

Dwa pytanka mam: 1.czym się różni Mac OS vs Linux ale tak w szczegółach (podobno są podobne do siebie. 2. jeżeli linux opiera się na Unix (inspiruje) to na czym opiera się Windows ?
potrzebuje tych informacji a w internecie kał i nie mogę znaleźć. #linux #macos #windows
  • 7
  • Odpowiedz
@Paulina1paulii8: Wystarczyło wpisać to w GPT

1. Mac OS i Linux różnią się przede wszystkim swoim źródłem otwartość i stosowanymi systemami plików. Mac OS jest systemem operacyjnym opracowanym i sprzedawanym przez Apple, opartym na jądrze systemowym XNU. Zaś Linux jest rodzajem systemu operacyjnego typu Unix, który jest dostępny jako wolne oprogramowanie i jest oparty na jądrze Linux. Ponadto, interfejs użytkownika i aplikacje dostępne w obu systemach różnią się między sobą.

2.
  • Odpowiedz
@Paulina1paulii8: W dużym skrócie Linux jest pewną "kopią" Uniksa, a dokładniej działania. MacOS chyba jest Uniksem, ale w sumie to #!$%@? wie. O ile są one dość podobne na pierwszy rzut oka, to różni te systemy wiele poza założeniami z lat 70.

Windows na początku był nakładką na MS-DOS (3.11, 95, 98, ME), a w międzyczasie była rozwijana wersja NT. To autorski projekt
  • Odpowiedz