Wpis z mikrobloga

Cześć. Mieszkam w bloku z 2021r., jednak z racji lokalizacji chcę wrócić w stare dobrze skomunikowane rejony. Mówi się o unijnych przepisach które w najbliższych latach mają wejść, dotyczące norm energetycznych itp. Do wyboru mam blok z 2014 bądź ocieploną wielką płytę z końca lat 80. No i zastanawiam się jak to będzie wyglądało w praktyce. Czy normy były podobne w 2021 i 2014, czy ocieplony blok z 1987 nie będzie odstawał zbytnio. Nie chcę wpakować się długofalowo w koszty, a może siedzieć w tym z 2021 tyle że na peryferiach miasta :-) Doradzicie coś?

#nieruchomosci
  • 7
  • Odpowiedz
Wielka plyta bedzie miec tez duzo gorsza akustyke, instalacje elektryczne oraz wodne. Pewnie jeszcze piony z ogrzewaniem, ktore beda niosly kazdy hałas na kilka pięter.

Wracając do tematu tylko w kwestii norm: tutaj zmieniło się trochę jak np. Trzyszybowe okna, ktore staly sie obowiazkowe od 2021.
  • Odpowiedz
@shroon: Nie wiem po co kupować mieszkanie z lat 80. To nie ma sensu. Normy nowych budynków są dużo lepsze i zdecydowanie łatwiej dostosować budynek do nowszych standardów.

Akustyka i tak sprowadza się do cichych/głośnych sąsiadów.
  • Odpowiedz
  • 0
@cyk21 po prostu mieszkam w nowym bloku i ogólnie szału nie ma z wyciszeniem. I nie chodzi tu o darcie mordy tylko normalne rozmowy, ale myślę, że problem jest kanał wentylacyjny
  • Odpowiedz