Wpis z mikrobloga

#motocykle

Planuję kupić motocykl za dwa tygodnie, pierwszy motocykl ( ͡º ͜ʖ͡º). SV650n pierwszej generacji za 5-6k i zastanawiam się, czy jechać samemu go oglądać, czy szukać jakiegoś mechanika. No przyznam, że chciałbym ograniczyć wszystkie poboczne koszty zakupu do minimum xD, dlatego wolałbym jechać sam, ale cykam się trochę, że się właduję na minę, nie zauważę czegoś i kupię szrota. Jeszcze dochodzi problem z ewentualną jazdą próbną, bo ostatni raz jechałem rok temu kilka dni po zdaniu prawka, więc tu też mogą być komplikacje xD. Macie jakieś doświadczenia z zakupem samemu, czy raczej jeździcie z kimś? Warto w ogóle do takiego motocykla kogoś brać ze sobą?
  • 9
  • Odpowiedz
@obuniem: Popytaj znajomych, jeżeli szkoda ci kasy. Statystycznie jest spora szansa, że przynajmniej będą znali jakiegoś motocyklistę. Sprawienie komuś whiskacza lub wina wyjdzie ci o wiele taniej niż mechanik.
Tak dokładnie jest w moim wypadku. Koledzy i motocykliści z rodziny mieszkają daleko, ale znalazł się kolega kolegi chętny do pomocy.
  • Odpowiedz
@obuniem jakie województwo? Ogólnie jak masz z kim to jedz z kimś. Jak nie to jedz sam. Najlepiej jakbyś obejrzał kilka egzemplarzy to będziesz wiedział jak ogólnie wygląda zużycie maszyn i praca silnika. Zobacz w necie na co zwracać przy nich uwagę i jedź. Z tego co ja kojarzę to nie można stawiać go na kole, czyli podnosić w powietrze przodu podczas jazdy bo łatwo zatrzeć silnik.
Motorek fajny, kolega miał i
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@obuniem: moto za 6k i chcesz dać 500 za mechanika, który ci powie, że trzeba wsadzić 1,5k... poczytaj na co zwracać ogólnie uwagę, a poza tym jedyne na co możesz liczyć to patrzeć czy ta osoba wygląda na taką co by chciała wcisnąć ci gówno i jak najszybciej się tego pozbyć
  • Odpowiedz
  • 0
@aso824: No niby tak, ale nie do końca.
@jednosuw @George_Liquor: @RwandyjskiFront: @WyjmijKija: No jest problem lekki, bo nie mam znajomych xD. Sprawdzałem, jakie ma najczęstsze przypadłości i kilka poradników takich ogólnych dotyczących zakupu, ale wiadomo, że mechanik, czy chociażby ktoś, kto jeździ kilka lat, ma większe rozeznanie. I również uważam, że za te 5-6k nie ma co oczekiwać cudów i bawić się z mechanikiem. I tak pójdzie na
  • Odpowiedz
No przyznam, że chciałbym ograniczyć wszystkie poboczne koszty zakupu do minimum xD, dlatego wolałbym jechać sam, ale cykam się trochę, że się właduję na minę, nie zauważę czegoś i kupię szrota


@obuniem: Zainwestuj w pomoc przy oględzinach.

Macie jakieś doświadczenia z zakupem samemu, czy raczej jeździcie z kimś? Warto w ogóle do takiego motocykla kogoś brać ze sobą?


@obuniem: Warto. Pokazał mi tyle rzeczy, na które sam nie zwrócił bym
  • Odpowiedz
@obuniem: ostatecznie czego byś nie wybrał, i tak będziesz musiał zrobić serwis po zakupie. Zależnie od tego ile masz kasy i jak bardzo lubisz mieć wszystko na tip top, może to być filtry i oleje, albo powyższe + opony, hamulce, napęd, świece, 1gen na gaźniku chyba więc serwis gaźnika/ków dla świętego spokoju… Zwróć uwagę na rocznik opon, bo to ile mają bieżnika to żadna informacja o ich stanie. Jak mają więcej
  • Odpowiedz
  • 0
@Zielony34: No masz trochę racji, jakbym pojechał z chłopem, to przyjrzałbym się mu, jak on sprawdza, o co pyta itp. Wiedziałbym na przyszłość i przy potencjalnych kolejnych maszynach jechałbym samemu i wiedział, chociażby odrobinę, jak do tego podejść. Zwłaszcza że u mnie w mieście jest firma/warsztat, która się w czymś takim specjalizuje i mogę się z nimi zabrać busem. Byłoby to bardzo wygodne, bo samochód mi się zepsuł ostatnio i żeby
  • Odpowiedz