Wpis z mikrobloga

Ciekawy kanał ostatnio trafiłem (przyznam że pod wpływem #medycznamarihuana xd) - generalnie babka wygląda dość stereotypowo ale ma nawet muszę przyznać dystans do siebie i strasznie śmiesznie się słucha tej jej gadaniny, jest zabawna nawet w pozytywnym sensie

Anyway w tym odcinku toczy bekę z jakiegoś kolesia co na tik-toku udziela rad w stylu #redpill dla #przegryw - #!$%@?ąc od tego, że koleś ma te filmiki dość specyficzne i nieudolne to co do zasady to co gadał moim zdaniem jest mocno sensowne tj. moje doświadczenie życiowe faceta podpowiada mi, że on ma rację

a bohaterka tego filmiku bierze takie stwierdzenia jak "kobieta nigdy nie kocha faceta bezinteresownie" albo "kobieta dba o swój wygląd i często ubiera się wyzywająco żeby przyciągnąć męski wzrok" jako totalną KOPALNIĘ BEKI

argumenty też podaje śmiechowe np. że zdanie wypowiedziane przez kolesia było kiedyś W STAND-UPIE - więc na pewno to jest kabaret, tak jakby Georg Carlin albo Bill Hicks nie robili sobie beki mówiąc przez 90% czasu gorzką prawdę

najzabawniejsze jest w tym, że oczywiście jak większość ludzi ona swoje wie - a wszystko co odstaje od jej sposobu postrzegania świata jest dla niej taką totalną abstrakcją, że wręcz jej się wydaje to jakąś komedią i odklejką

to jest fascynujące jak bardzo ludzie patrzą na świat przez pryzmat swojej własnej siatki pojęciowej utkanej z własnych doświadczeń, przemyśleń, tego co skonsumowali z popkultury - a jaką abstrakcją jest dla nich odmienne doświadczenie

dlatego polecam filmik i generalnie podważanie swojego własnego zdania na temat jakikolwiek a tak w ogóle to polecam #marihuana - która pozwala spojrzeć na pewne kwestie bez okularów pesymizmu / optymizmu czy własnego ego

#gownowpis #takaprawda #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
Dietetyq - Ciekawy kanał ostatnio trafiłem (przyznam że pod wpływem #medycznamarihuan...
  • 17
  • Odpowiedz
  • 3
@lexico @dam2k01 haha i to jest właśnie to o czym pisałem - nie tylko jej, ale i Wam by się przydała marihuana bo Wy już macie tak wkręcone że jak ktoś jest "xyz" to na pewno gada i jest "abc" nic Was prawda nie interesuje tylko trzymanie się z całej siły status quo i własnych przekonań ^^
  • Odpowiedz
Ciekawy kanał ostatnio trafiłem (przyznam że pod wpływem #medycznamarihuana xd) - generalnie babka wygląda dość stereotypowo ale ma nawet muszę przyznać dystans do siebie i strasznie śmiesznie się słucha tej jej gadaniny, jest zabawna nawet w pozytywnym sensie


@Dietetyq: Dziś 1 kwietnia prima aprils zapomniałbym, Prostracja jest trochę jak taka odklejona ciotka/nauczycielka która bardzo często ma rację, ale równie bardzo często gada głupoty i myśli, że ma racje bo jest kobietą.
  • Odpowiedz
@Dietetyq:

ale i Wam by się przydała marihuana

nie jestem narkusem i nienawidzę narkusów, bo nie panują nad swoim życiem

tylko trzymanie się z całej siły status quo i własnych przekonań

nie status quo, tylko przekonań
jeśli nie masz swoich przekonań i się nimi nie kierujesz, to jesteś zwykłym zbuchanym npc'em
  • Odpowiedz
  • 0
@lexico: a jeśli Ty masz swoje przekonania których się trzymasz twardo i dogmatycznie i nigdy ale przenigdy nie zapytujesz siebie sam "a może ja nie mam racji, a może się mylę" to się niczym nie różnisz od żołnierza wehrmachtu co strzela bo "strzelać kazali" albo od babci co przelewa siano Rydzykowi bo tak każe radioodbiornik ^^
  • Odpowiedz
kobieta nigdy nie kocha faceta bezinteresownie"


@Dietetyq: Ani kobiety ani mężczyźni nie kochają bezinteresownie. Zazwyczaj ta "bezinteresowna" miłość męska opiera się na wyglądzie i będąc kobietą można łatwo sprawdzić, czy rzeczywiście jest bezinteresowna - wystarczy przestać o siebie dbać albo się zestarzeć.

kobieta dba o swój wygląd i często ubiera się wyzywająco żeby przyciągnąć męski wzrok


@Dietetyq: Też, ale nie tylko. Kobiety ubierają się też by przyciągnąć kobiecy wzrok -
  • Odpowiedz
  • 0
@Zenzenzen: oczywiście, że zarówno mężczyźni jak i kobiety zwracają uwagę na wygląd - w tej "bezinteresowności" mężczyzn chodzi o to, że dla faceta jeśli kobieta jest atrakcyjna to jej osobowość, stopień naukowy, zarobki, kariera, majątek są drugorzędne

kobiety rzadziej #!$%@?ą się w tak romantyczny i naiwny sposób - częściej są pragmatyczne i racjonalne tj. co mi facet może DAĆ jak z nim wejdę w relacje

tak samo z tym wyglądem i
  • Odpowiedz
oczywiście, że zarówno mężczyźni jak i kobiety zwracają uwagę na wygląd - w tej "bezinteresowności" mężczyzn chodzi o to, że dla faceta jeśli kobieta jest atrakcyjna to jej osobowość, stopień naukowy, zarobki, kariera, majątek są drugorzędne


@Dietetyq: "Wyjaśniłeś" to w ten sposób, że aż tak samo można powiedzieć o kobietach. Jak jakiś mężczyzna jest atrakcyjny, to też jego status, wykształcenie schodzi na drugi plan i na wiele ręczy się przymyka oko.
  • Odpowiedz
  • 0
"Wyjaśniłeś" to w ten sposób, że aż tak samo można powiedzieć o kobietach. Jak jakiś mężczyzna jest atrakcyjny, to też jego status, wykształcenie schodzi na drugi plan i na wiele ręczy się przymyka oko


@Zenzenzen: Dobrze to teraz z własnego doświadczenia sam sobie powiedz ile znasz np. właścicieli firmy budowlanej albo komisu samochodowego którzy mają za kobietę fajną dziunie 20 parę lat z sianem w głowie - a ile znasz kobiet
  • Odpowiedz
a jeśli Ty masz swoje przekonania których się trzymasz twardo i dogmatycznie


@Dietetyq: bo sprawdzone
a różnię się od tych w Wehrmachtu, że nie słucham głupich ludzi
  • Odpowiedz
  • 0
@lexico:

Ludzi leniwi, ludzie fałszywi, martwi, żywi

Ludzie prawdziwi to ci, którzy się potrafią dziwić

Tani pic, cichy widz przy MTV tego nie rozkmini

Demony śpią na pustyni, brat
  • Odpowiedz
Dobrze to teraz z własnego doświadczenia sam sobie powiedz ile znasz np. właścicieli firmy budowlanej albo komisu samochodowego którzy mają za kobietę fajną dziunie 20 parę lat z sianem w głowie - a ile znasz kobiet w stylu Pani Prawnik czy Pani Lekarz 10+ lat doświadczenia zawodowego co mają za chłopa fryzjera albo ogrodnika xd


Oczywiście, że byśmy takich znaleźli - ale akurat powszechne jest, że młodość i uroda to cecha wystarczająca
  • Odpowiedz
Oczywiście, że byśmy takich znaleźli - ale akurat powszechne jest, że młodość i uroda to cecha wystarczająca dla kobiety żeby być rozchwytywaną przez top facetów - a w drugą stronę uroda to MINIMUM jakie musi spełnić top facet w oczach laski ^^


@Dietetyq: W ogóle jeszcze dodam jedno moje przemyślenie. Kobiety nie powinny wiązać się na stałe z mężczyznami, którzy zwracają uwagę tylko/głownie na wiek i urodę. Takie kobiety najczęściej są
  • Odpowiedz
  • 0
Wiem, że ty uważasz kryteria szukania partnerek przez mężczyzn za bardziej altruistyczne


@Zenzenzen: nie uważam je za "żadne" - zwyczajnie mam jakieś tam swoje życiowe obserwacje
  • Odpowiedz