Wpis z mikrobloga

  • 0
@Nick_Login: z normalnym legalnym autem które w 99% przypadków będzie większe i cięższe + trudniejsze do opanowania ma szanse? Na dodatek można kupić caterhama który jest w sumie identycznym kitcarem ale ten akurat będzie legalny
  • Odpowiedz
@Nick_Login: No zobacz, a wystarczy taki pojazd kupic z UK, gdzie był zarejestrowany i nagle w polsce tez mozna bez problemu nim jezdzic i przerejestrować. Wtedy juz ryzyko dla pieszego nie istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Nick_Login: no są zabronione ale czy ma to sens? Taki G63 czy inny rolls wydaje się groźniejszy dla pieszego niż małe porsze z popup.
Z resztą interesuję mnie kiedy kto i jak zablokował sam'y oraz czy da się z tym walczyć.
Bo jaka tu różnica kupić caterhama czy mk sportcar z przeglądem a zbudować identyczny pojazd samemu często z gotowym elementów od ww. firm?
  • Odpowiedz
@crazy88: teoretycznie nie są zabronione. Masz coś takiego jak dopuszczenie jednostkowe, które przewiduje możliwość rejestracji takich pojazdów. W praktyce nie słyszałem o przypadku żeby ktoś tak samochód zarejestrował. Inną sprawa że nie znalazłem dokładnego omówienia kwestii tego dlaczego przepisy jednostkowego dopuszczenia są tak trudne do spełnienia.
  • Odpowiedz
@crazy88 robisz jak ten koleś u zlomnika, odkupujesz od anglika, który rejestruje go u siebie tylko musisz się z kimś z UK dogadać. Prościej i taniej w tym euro kołchozie się nie da.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sla_Voy: tak słyszałem o tym, jednak niby jest jakiś sposób by uzyskać świadectwo homologacji itp. w polsce. Może jak ładnie zbuduję taka siódemke to przepuszczą, te kozmo troche gruzowato wygląda
  • Odpowiedz
Czemu zabroniono budowania SAM'ów?


@crazy88: w ramach leczenia syfa pudrem.
Był proceder przywożenia pojazdów (głównie podobno przyczepy i naczepy) jako złom stalowy, a następnie rejestrowanie ich jako SAM w celu ominięcia danin (akcyza i może coś tam jeszcze).
No to w praktyce uniemożliwiono rejestrację w ogóle.

Jest dopuszczenie jednostkowe, ale poziom komplikacji i cena czyni to nierealnym.
  • Odpowiedz
Pop-up headlights w nowych samochodach są zabronione ze wspomnianego przeze mnie powodu, ale SAMy będziecie budować i nimi jeździć.


@Nick_Login: Nigdzie nie napisalem ze mam zamiar cokolwiek budować, tylko ci uswiadamiam ze ten sam SAM przepuszczony przez rejestracje w innym kraju, nagle nie sprawia juz problemu w polsce.
  • Odpowiedz