Wpis z mikrobloga

Siemanko zastanawiam sie czy kupic pc teraz czy ps5 pro w grudniu.

Mam budżet okolo 7k i gram sporadycznie.
Zauwazylem ze gierki teraz na steam maja wiele coopow nawet wiecej niz na ps5.

Glownie zalezy mi na casualgaming plus jakies coopy.
Jakie wasze zdanie?

#pcmasterrace #ps5 #steam
  • 28
  • Odpowiedz
@zilasty: komputer lub laptop, konsole to plucie w twarz ludziom, 2024 rok, ceny konsol wysokie a nadal masz średnie ustawienia z dynamiczną rozdzielczościa w 30 FPS. Na komputerze oprócz gier zrobisz wszystko łącznie z emulacja konsol jak PS2 czy Nintendo więc gier będzie całkiem sporo do ogrania
  • Odpowiedz
@zilasty: tylko konsola byku, nie słuchaj blacharzy co się przechwalają ile to gier nie mają a potem całymi dniami w jakieś csy grają. Zero #!$%@? się z odpalaniem gierek, wszystko działa i wygląda pięknie.

Konsola 2-3k (ps5 pro zaraz) i za zaoszczędzone 4-5k kup sobie OLEDa dużego bo to da ci więcej niż jakieś rtxy dupiksy na ciulowym monitorku.
  • Odpowiedz
@zilasty Ja to nie wyobrażam sobie grać na konsoli, ale ja to większość gier moduje. Tak samo ciężko grać bez modów xD
Do tego dochodzi granie w fpsy na myszce w 165 fpsach, a nie na padzie.

Dla mnie konsola nie ma żadnego sensu, ale to co kto potrzebuje tak naprawdę.
  • Odpowiedz
@zilasty jezeli chcesz poprostu od czasu zagrać, kupujesz konsole i tyle, może jako tako ale tanio i bez problemów.

Jeżeli zależy ci bardzo na grafice, ewentualnie chcesz jeszcze coś innego robić poza graniem to można przemyśleć pc. Ale jako, że mam oba sprzęty to moim zdaniem do pc trzeba mieć wiele cierpliwości.

Często coś nie chce działać tak jak powinno i zwykle trzeba się bawić i ściągać coś z neta, szczególnie do
  • Odpowiedz
@zilasty o steam czy innych platformach, bo nieraz do gry trzeba mieć ich kilka, paradoksalnie nieraz łatwiej pirata odpalić.

Ale nie chce generalizować, co gra to inny przypadek, zazwyczaj błędów nie ma ale no nie raz są problemy.
  • Odpowiedz
@zilasty: to zależy jaką masz pracę w sumie też. Jak ja 8h siedzę przed kompem to nie wyobrażam sobie siedzieć później na PC i grać jeszcze dlatego pykam na konsoli, a w 2k24 mam w dupie jakieś fpsy i inne bzdety. Odpalam se na godzinkę, dwie gierkę na kanapie i w sumie tyle mi wystarczy. Jakbym kupił pewnie kompa to by stał tylko, więc kwestia czy praca nie jest przeszkodzą
  • Odpowiedz