Wpis z mikrobloga

Po półtora roku zalegania za legowiskiem psa, postanowiłem zagospodarować tv. Mimo, że jest mi on potrzebny jak ku_rwie dziecko. To jednak mniej będzie zawadzał na ścianie. Może będzie okazja go włączyć na ojro2024.
Fartownie w komórce znalazłem VESA z przegubem i wbudowaną malutką waserwagą. Moja dostała nóżek. 4 kołki, wiertło. Jedyną niewiadomą jest moja wiertarka, czy poradzi sobie ze ścianą nośną. Jeśli passa się utrzyma, to sąsiedzi się nawet nie zorientują.

Mile widziane wskazówki jak bez przygotowanej strategii / planu, krzywym stropie i krzywych ścianach (wielka płyta). Zachować pozory, że wisi to równo. Poza dwu centymetrową waserwagą (w tym wieszaku), metrem, to do dyspozycji mam aż 30 cm linijkę. No i sznurek z ciężarkiem się znajdzie.
#gownowpis nie wiem czy to już #majsterkowanie #druciarstwo
RichtigPiwosz - Po półtora roku zalegania za legowiskiem psa, postanowiłem zagospodar...

źródło: 20240331_132430

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Richtig_Piwosz: jak masz długa giętką rurkę albo jakiegoś przezroczystego węża, to zrób sobię poziomicę wodną. Można dobyć takiego węża w aptece, bo używa się go do kroplówki. Nalej do rurki wody i chwyć za dwa końce. Poziom wody po stabilizacji będzie wypoziomowany xd.

A telewizor nie ma możliwości regulacji w obrocie?
  • Odpowiedz
@Niedobry:
Spokojnie, pierwsze spacer z psem, sama się nie wybiega. Poza tym, dam sąsiadom pospać w świąteczny poranek.

@PokemonowyRambo:
Obawiam się, że w lany poniedziałek łatwiej mi będzie obdzwonić okolicznych znajomych za waserwagą niż zdobyć zestaw do kroplówki.
Na plecach są tylko otwory montażowe o rozstawie 400mmx400mm. Co tu dużo mówić, to budżetowy
RichtigPiwosz - @Niedobry: 
Spokojnie, pierwsze spacer z psem, sama się nie wybiega. ...

źródło: 20240401_094332

Pobierz
  • Odpowiedz
powodzenia z wierceniem w płycie

@hadrian3:
Nie pogardzę :) Choć wydaję mi się, że do starcia się na ostatnią chwilę przygotowałem. Poza moim ledwo zipiącym ulepem TOYA 79011 710W. Do dyspozycji mam jeszcze CAT DX26 800W. Uważam, że tylko pręt zbrojeniowy może stanąć mi na przeszkodzie.

@enzojabol:
Po lewej 5 kołków 10, niestety z odzysku. Bo nie planowałem tego przedsięwzięcia do wczorajszego wieczora. I paczka gównianych kołków 8. Nie widzę powodów by przyoszczędzić i nie
  • Odpowiedz
@Niedobry: @GladysDelKarmen @zwk-: @enzojabol:
Przed 16 tv już wisiał i było posprzątane. Wyszło idealnie równo oraz tak jak zaplanowałem:
pozycja 1: równolegle do przyprostokątnej w rogu;
pozycja 2: jako "przeciwprostokątna" w rogu;

Co nie zmienia faktu, że całokształt jest rozczarowujący. Tak jak przypuszczałem, jest za wielki. Sprawia, że salon się "zmniejszył". Do tej pory na 3/4 obwodu nic nie wystawało powyżej wysokości łokcia. Co dawało
Richtig_Piwosz - @Niedobry: @GladysDelKarmen @zwk-: @enzojabol:
Przed 16 tv już wisia...

źródło: 20240401_151126

Pobierz
  • Odpowiedz