Wpis z mikrobloga

@marek_antoniusz: ja dopóki nie dokupiłem zewnętrznego ekranu z myszki korzystałem tylko podczas grania. Odpowiednie ustawienie touchpada sprawia, że często jest nawet wygodniejszy od myszki (bo od razu pod klawiaturą i nie trzeba sięgać ręką).

Czułość myszki też możesz tak ustawić, że zanim przejedziesz ekran to 10 razy będziesz ją musiał podnosić i przestawiać
@marek_antoniusz: nie rozumiem, co na szybko? Przy dobrych ustawieniach czułości touchpad będzie działał równie precyzyjnie i szybko jak myszka.

A na niektórych (nie wiem na ilu) touchpadach są też dostępne gesty - brakuje mi w myszce szybkiego przewijania które miałem dostępne kręcąc kółka palcem na touchpadzie ;)
@marrbacca: naprawdę Ci było wygodnie z touchpadem? Nawet jak dobrze ustawię taki to musi minąć długi czas zanim się przyzwyczaję a i tak na końcu stwierdzam, że nie mam już cierpliwości i podłączam myszkę.
@yodaa1: niewygodnie było tylko wtedy kiedy podczas grania jednocześnie trzeba było operować touchpadem i klawiaturą - i wtedy podłączałem myszkę.

Tak naprawdę, to trzymając laptopa gdziekolwiek (np na kolanach) jest o wiele wygodniej mieć urządzenie wskazujące pod ręka, a nie szukać stolika, żeby obok położyć mysz ;)
@yodaa1: pewnie kwestia przyzwyczajenia. Teraz pracuję na standardowej klawiaturze i myszce i jest wygodnie. Czasem muszę laptopa spod monitora odłączyć i pracować na touchpadzie... i też jest wygodnie :D. Podstawowa sprawa to dobre ustawienia obu urządzeń :)
@yodaa1: @marrbacca: W Esprimo mobile v5505 miałem kiedyś tak, że stuknięcie w touchpad dwoma palcami dawało ten sam efekt, co naciśnięcie ppm. Po instalacji nowego systemu i nowego Synaptics nie mogę doszukać się tej funkcjonalności. Wiecie może czy się da i jak to włączyć?