Wpis z mikrobloga

chyba że sugerujesz że powinienem z prawej xD


@Elec: z punktu widzenia prawa jest to jak najbardziej dozwolone.

Czy jest bezpieczne? Na pewno mniej niż zwyczajowe wyprzedzanie lewym pasem - właśnie dlatego, że część ludzi nie spodziewa się takiego manewru.
  • Odpowiedz
@Jinnek: akurat Twój drugi przykład jest z dupy. Ja też bym Ci wyjechał przed maskę jakbyś wyprzedzał w tempie które zmusiłoby mnie do zmniejszenia prędkości. Albo przyspieszasz do prędkości dzięki której wyprzedzasz mnie bez zmuszania mnie do hamowania, albo sam hamujesz bo "co taki osobnik czuje przy konieczności wyhamowania o 20 kmh na 5 sekund".
  • Odpowiedz
mrugam każdemu kto zamula na lewym gdy prawy jest wolny


@Elec: nikt tu o takim zachowaniu nie dyskutuje. Mówimy o kierowcach bmw xD
  • Odpowiedz
@Elec: wlasnie tak wyobrażam sobie ludzi mrugajacych . W #!$%@? mam, ze sobie roboty nie znalazles w Polsce, twój problem
  • Odpowiedz
@Helonzy: Obecnie w moim aucie z 1.9TDI mam zepsutą rure od intercoolera. Jak dowalę gazu to leci CZARNYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY DYYYYYYYYYYYYYMMMMMMMMMM skończyło się jezdzenie na zdzerzaku jak kogoś osmole :D Nie wiem czy to naprawiać szczerze mówiąc xD Jak ktoś odwali przed Tobą to długimi poświecisz a z tyłui ? Ciula zrobisz a taka sadza to nie da się przegapić :D
  • Odpowiedz
@marrbacca Przecież to co napisał @Jinnek:

ktoś jedzie autostradą około 110-120 prawym pasem, ty lecisz 140 też prawym, widzisz w oddali tira, po zbliżeniu się wystarczająco do tira rozpoczynasz manewr wyprzedzania, auto jadące 110 dalej leci prawym mimo coraz mniejszej jego odległości od tira, więc wyprzedzasz jednego i drugiego, w przejawie paniki czy co taki osobnik czuje przy konieczności wyhamowania o 20 kmh na 5 sekund, jest puszczony kierunek, chyba zamknięte
  • Odpowiedz
1000 km to ja zrobiłem w jeden dzień jak wracałem ze szparagów od niemca i mrugam każdemu kto zamula na lewym gdy prawy jest wolny ¯\(ツ)/¯


@Elec: Przecież według tego co SAM napisałeś ciśniesz lewym mimo że prawy jest wolny. Chyba że oni też wyprzedzali ale nie jak Ty jadąc 160km/h tylko 120km/h.
Wyprzedzanie prawym pasem na drodze jednokierunkowej z wyznaczonymi pasami ruchu(np autostrada) jest dozwolone.
  • Odpowiedz
@1001001: a ja mówię jak to wygląda z mojej strony. Patrzę w lusterko i widzę samochód jadący szybciej niż ja, ale niewiele. Daję mu czas na przyspieszenie i wyprzedzenie mnie, ale jeśli widzę że zbliżam się do tira przede mną i zaraz będę musiał hamować a facet dalej mnie nie wyprzedził - zaczynam wyprzedzanie.
Nie wiem co masz na myśli "przed samą maskę" ale jestem pewien, że taki samochód za mną
  • Odpowiedz
@kris006 powiększanie mikrofiutka mruganiem to nieodłączna część posiadania bmw. Nie każdy się na to łapie z kierowców bmw w ogóle ale jakoś dziwnym trafem, każdy, kto mruga, prowadzi albo bmw, albo kaudi.
Jechałem trzypasmówką od Częstochowy na Łódź i nawet trzeci pas miszczom prostej nie pomaga, oni tylko przed siebie umieją jechać i brum brum robić.
Niestety, przy zdawaniu na prawko, nie bada się zdolności umysłowych potencjalnych kierowców. A szkoda.
  • Odpowiedz
@marrbacca: Wszystko rozbija się oczywiście o kwestię prędkości a raczej różnicy prędkości pomiędzy Tobą (120) a potencjalnym pojazdem jadącym szybciej (140) i odległości pomiędzy autami. Jeśli masz miejsce na taki manewr, w którym możesz swobodnie wyprzedzać tira. Jeśli wyjeżdżasz na lewy i jednocześnie zmuszasz szybsze auto do hamowania to znaczy, że wymuszasz i nie powinno Cię być w tym momencie na tym pasie.

Nie wiem co masz na myśli "przed samą
  • Odpowiedz
@1001001: bardzo możliwe, że wymuszam i możliwe że zapłaciłbym mandat - w dalszym ciągu mnie to niewiele obchodzi.
Chociaż żeby nie było, nie mówię o sytuacjach które zmuszają do awaryjnego hamowania.
Wszystko jest do oceny potencjalnego zagrożenia, może tutaj się nie zgadzamy i ja mówię o trochę łagodniejszych sytuacjach niż Ty ;).
Bo kiedy ja jestem tym szybszym samochodem to albo odpuszczam i wpuszczam wolniejszy samochód przede mnie, albo dociskam gaz
  • Odpowiedz
1000 km to ja zrobiłem w jeden dzień jak wracałem ze szparagów od niemca i mrugam każdemu kto zamula na lewym gdy prawy jest wolny ¯\(ツ)/¯


@Elec: to co ty robisz na tym lewym skoro prawy masz wolny?

no wyprzedzam? chyba że sugerujesz że powinienem z prawej xD


Co wyprzedzasz skoro sam napisałeś, że prawy jest wolny?
  • Odpowiedz
i słusznie, wytłumaczeniem do wyprzedzania z prędkością 120kmh może być jedynie to że samochód szybciej nie pojedzie, w każdym innym przypadku jest to blokowanie lewego pasa


@Janusz_Conway: nie jest to blokowanie pasa, nie ma minimalnej prędkości na autostradach oraz nie ma nakazu wyprzedzania z określoną prędkością.

Pojazd może też jechać max 100 km/h, ba, kierowca może mieć orzeczone i wpisane w prawo jazdy, że nie może jechać szybciej niż np. 90
  • Odpowiedz
Ja gdy jestem w pozycji auta szybszego to w takiej sytuacji jak opisywana zawsze odpuszczam albo daje tempomatem 10km/h w dół


@1001001: czyli nikt ci nie wymusza pierwszeństwa.
  • Odpowiedz