Wpis z mikrobloga

Tak przeglądam tt i sądząc po komentarzach polityków to to opodatkowanie flipów raczej przejdzie.

Trzaski fliperów, którzy niebawem dowiedzą się, że jedyna opcja sprzedaży to będzie sprzedaż ze stratą będą słyszalne na Andromedzie.

#nieruchomosci
  • 13
  • Odpowiedz
Te prywatne komentarze na TT będą się miały nijak do oficjalnej linii partyjnej podczas głosowania. A co partia zadecyduje wobec koła zamachowego gospodarki, to ja nie mam najmniejszych wątpliwości. Nie będzie żadnego bata na fliperów, czy tam innych katastrów, będzie bk0 i kolejna pompa tu de mun.
  • Odpowiedz
  • 34
A co partia zadecyduje wobec koła zamachowego gospodarki


@farfoclo: Ale fliperzy nie mają wiele wspólnego z Kołem Zamachowym Gospodarki™ Wbrew temu co o sobie mówią większość deweloperów ich nie lubi i wszyscy potraktują ten podatek jak deratyzację.
  • Odpowiedz
Ale fliperzy nie mają wiele wspólnego z Kołem Zamachowym Gospodarki™ Wbrew temu co o sobie mówią większość deweloperów ich nie lubi i wszyscy potraktują ten podatek jak deratyzację.


A skąd taka opinia? Flipperzy pompują ceny, co wywołuje uśmiech na twarzach deweloperów i banksterstwa, dodatkowo ubiera prekariat w długi spłacane przez pół życia. Czemu niby to miałoby być postrzegane przez naszą wielmożną elitę jako deratyzacja? Myślę że jest wprost przeciwnie.
  • Odpowiedz
@mickpl: Polacy są głupi i nie potrafią liczyć, z palcem w dupie będą płacić te wyższe ceny, bo pan flipper powie, że przykro mu, ale ceny wzrosły przez ten nowy podatek. A cenę podniesie jeszcze więcej, bo dlaczego nie?
  • Odpowiedz
@mickpl: a kto będzie ten PCC płacił, chyba kupujący xd? więc w przypadku kupna, nawet można nie wiedzieć, że się kupuje od flipera i co nagle przy akcie cyk PCC 10% np
  • Odpowiedz
Trzaski fliperów, którzy niebawem dowiedzą się, że jedyna opcja sprzedaży to będzie sprzedaż ze stratą będą słyszalne na Andromedzie.


@mickpl: z jaką stratą xD Po prostu zysk im się zmniejszy
  • Odpowiedz