Wpis z mikrobloga

Waham się między dwiema tanimi motorolami (na lepsze nie mam siana): Moto G32 i MotoG23.

G32 ma przede wszystkim lepszy wyświetlacz, ale niestety Android 12, aktualizowany na 13 (btw. na stronie piszą, że aktualizacje zabezpieczeń do sierpnia 2025 - i nie wiem czy to dotyczy tylko andka 12 czy modelu telefonu zarówno z 12 jak i 13, czyli mniej niż półtora roku). Opinie raczej pozytywne i realistyczne.

G23 by mi wystarczył, ma bazowy Android 13 i jest modelem, który będzie aktualizowany na Android 14 (zabezpieczenia z kolei aktualizowane do stycznia 2026 i też nie rozumiem czy te aktualizacje zabezpieczeń dotyczą wyjściowego androida, czyli tu 13, czy modelu, obojętnie czy z 13 czy 14).
Opinie są raczej przychylne, ale też niektórzy skarżą się, że rozmowy telefoniczne są przerywane, nie słychać rozmówcy, mikrofon nie działa (podobno wyszła jakaś aktualizacja z motoroli i problem rozwiązano (?))

Mirki, mirabelki:

1) co będzie lepsze: G32 czy G23 - stawiać na starszy android (12 aktualizowany na 13, ale krótkie wsparcie zabezpieczające) czy nowszy android (a z czasem najnowszy 14), ale możliwymi problemami z połączeniami, jak piszą niektórzy w opiniach?

2) jak wyglądają aktualizacje zabezpieczeń - aktualizuje się dany android czy dany model telefonu?

3) używa ktoś z was Moto G32 albo Moto G23?

4) czy jest sens używać Androida 13 czy lepiej, ryzyk-fizyk, brać model z 14?

5) są w tych modelach problemy podczas rozmów telefonicznych?

Sorki za takie głupkowate pytania z księżyca, ale to byłby mój pierwszy smartfon, wcześniej używałem nokie do tel i sms.

#android #telefony #smartfon #motorola #telekomunikacja #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #smartphone
  • 7
  • Odpowiedz
@hadrian3: a co z tym androidem? Przyznam, że ten g32 bardziej mi się podoba i od jakiegoś czasu mam na niego chętkę, tylko ten android mnie skołował. Wiadomo, przyjdą lepsze czasy i to pomyślę o lepszym smartfonie. Chciałbym, żeby posłużył z 1,5 roku-2 lata.
  • Odpowiedz