Wpis z mikrobloga

@Kielek96: powrót Tuska w ogóle pokazał, że można mieć politykę zagraniczną. Dla jeszcze większego dysonansu poznawczego - Polska okazuje się mieć bardzo mocną pozycję negocjacyjną w UE, trójkącie weimarskim czy właśnie w stosunkach z ukrainą.
Polityka zagraniczna jest chyba najmocniejszą stroną nowego rządu bo przecież jeszcze jest Sikorski.
A mieliśmy fotygę czy jakiegoś rała xD Borze, co się działo z tą krainą przez tyle lat.
  • Odpowiedz
Polska okazuje się mieć bardzo mocną pozycję negocjacyjną w UE, trójkącie weimarskim czy właśnie w stosunkach z ukrainą


@niegwynebleid: To widok przez jakieś uśmiechnięte okulary? Kiedy Ukraiński eksport przestanie nam niszczyć rolnictwo?
  • Odpowiedz
@niegwynebleid pamiętam jak w czasie protestów na Białorusi po wyborach prezydenckich Zachód wolał działać w tym kierunku za pośrednictwem malutkiej Litwy niż naszych pisowskich "orłów" dyplomacji. Nie było większej kompromitacji po 1989 r.
  • Odpowiedz
@galicjanin jeśli chodzi o Białoruś, to powołując się na książkę Jurasza, to nie tylko kwestia PiSu niestety. Litwa prowadziła od lat konkretną politykę zagraniczną na Białorusi, wiążąc ze sobą waznych graczy na Białorusi - Jurasz podał przykład biznesmena, którego za opłatą dopuszczano do przekraczania granicy przejściem dyplomatycznym, bez kolejki. Na pytanie dlaczego usłyszał, że taki biznesmen sobie pojedzie na zakupy do Wilna raz, drugi, trzeci, bo wszak szybko i wygodnie, a jak
  • Odpowiedz
@Kielek96: a które podejście Ci chodzi to obecne czy to w latach gdy był przewodniczącym komisji europejskiej? Wiesz że gdyby ktoś rządził wtedy z jajami to pewnie dziś tego burdelu z wojną by nie było.
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: po czym sądzisz, że Polska ma jakąkolwiek pozycję negocjacyjną w UE? Tylko nie mów, że po tym, że Scholz pozwolił Tuskowi na wspólne zdjęcie.
  • Odpowiedz