Wpis z mikrobloga

13k brutto czyli 9k na rękę kwalifikuje do top10 proc najlepiej zarabiających polakow
...........
Jeżeli założymy że nie kupujesz co roku nowego tel i auta i żyjesz zwyczajbie

To 3x średnia krajowa to są pieneize powyżej których nie zobaczysz różnicy

W sensie zarabiając 5k chcesz zadbać 7k
Mając 7k myślisz o 9k
Itp

W chwili w której zarabiasz 3 średnie krajowe czyli ok 16k na rękę

Zarbainie kolejnych k więcej nie zrobi ci większej różnicy bo masz poduszkę finansa oraz masz już pieniądze na jakieś inwestycje czy rozowj
............
Z tym 2 to słyszałem gdzieś i w sumie się zgadzam aco do 1 to bazowałem ja danych z 2022 i próbowałem je przerzucić na ten rok bazując na minimalnej

Trochę beka że mając taki hajs jesteś w top10 a patrząc na wydatki to nie jest #!$%@? wie co

#pracait #pracbaza #programowanie #korposwiat #programista15k
elozapiekanka - 13k brutto czyli 9k na rękę kwalifikuje do top10 proc najlepiej zarab...

źródło: images

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: O, OP odkrył wartość krańcową pieniądza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zarabiając kolejne tysiące przeznaczasz je po prostu na coś innego nie spełnianie podstawowych potrzeb - wchodzisz w drogie hobby, pijesz droższą whisky, latasz na lepsze wakacje, żona kupuje Diora itd.
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: w sumie nie zgodzę się, bo większe pieniądze pozwalają jednak na kupno lepszych rzeczy, większego mieszkania, lepszego auta, może kupno działki rekreacyjnej, lepsze wakacje do egzotycznych zakątków, a to samo w sobie już jest odczuwalną wartością, bo przeżywasz doświadczasz rzeczy które wcześniej nie były dla Ciebie dostępne. Dodatkowo większe pieniądze równają się z ewentualną wcześniejszą emeryturą, inwestycją we własny biznes itd.

Także jak dla mnie im więcej tym lepiej, bo
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: nadgodziny? chyba jak zarabiasz coraz więcej pieniędzy, to możesz sobie pozwolić na pracę na pół etatu nie obniżając standardu. Przymuszony do nadgodzin jesteś jak nie zarabiasz wystarczająco od pierwszego do pierwszego
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: z 16k na rękę żeby żyć na jako takim poziomie (i np. wynajmując) można odłożyć z 10k (i to pomijając jakieś grubsze wydatki typu wakacje, rower, narty, macbook, cokolwiek). Odkładając 10k rocznie na rozsądne mieszkanie będę odkładał 10 lat (w tym czasie pewnie ceny zdążą odjechać kilka razy). Więc to w ogóle jakiś mit że więcej pieniędzy nie ma znaczenia. 16k do wydania na siebie co miesiąc to rzeczywiście jest
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: no pewnie nie ale dlaczego miałoby się skończyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) moim zdaniem trzeba umieć znaleźć balans, tak żeby gonić króliczka ale umieć odnaleźć radość z życia już teraz, a nie dopiero jak go dogonimy (bo nie dogonimy nigdy)
  • Odpowiedz