Wpis z mikrobloga

@CorxjeTT ta po lewej to zwykła broszura propagandowa, jest napisane o czerwonej gwardi i rewolucji proletariatu. Ta po prawej to nie mam pojęcia, chyba jakaś kolekcja lokazliacji pobliskich dzwonków xd. Fajnie jakbyś mi dał całe zdjęcie. Jednak prawdziwe pytanie brzmi czemu broszka z mao jest napisana językiem tradycyjnym.
  • 0
@Krosneq: No po lewej to wiadomka, po prawej odpowiednik ze strony kuomintangu.
Tradycyjne znaczki pewnie dlatego, że to coś sprzed 49 roku albo i jeszcze sprzed kapitulacji wysp anime.
Bardziej chodzi mi o to czy te dwie broszurki mozna spiąć jakims konkretnym wydarzeniem/datą, albo np co to za naklejki (jedna z babą druga z bambusami) jest na nich 年三十四 i cos tam dalej, pierwsze skojarzenie ze jakas era japonska, czyli 34
@CorxjeTT: Tę po prawej trzeba czytać na odwrót: 中華民國金陵博物院收藏 古代名人書畫保管文檔
Strzelam, że to jest jakiś certyfikat muzealny do tego obrazka co jest tam przyklejony, w sensie w muzeum mają taki obraz jak tam jest miniaturka/zdjęcie?
W drugiej linijce po prawej jest 收藏日期 -data skatalogowania pewnie, a potem ręcznie: 民國 czyli rok republiki ...十年 tak strzelam, to by znaczyło 1921
  • 1
@fuji: okeeej czyli wychodzi na to że jednak nie broszury a coś w rodzaju certyfikatów? w sumie ma to duuzy sens i dobry trop zapodałeś, postaram sie odszukać tych obrazów z miniaturek, moze uda sie cokolwiek namierzyć. dzieki!
@CorxjeTT: Po lewej:
文化大革命 - Rewolucja Kulturalna
查抄四旧封存袋 - katalogowanie "czterech starych rzeczy".
紅衛軍 - Czerwona Gwardia

Pewnie znowu jakiś certyfikat obrazu sporządzony w trakcie rewolucji kulturalnej.
@fuji: @CorxjeTT
Wiecie jak można przetłumaczyć 4 linijkę po prawej stronie? 現有地點 i jeżeli się nie mylę to dalej jest 金陵 to znaczy na pewno druga to 陵 a pierwsza to prawdopodobnie 金. Zdanie można tłumaczyć jako " teraźniejsza/obecna lokalizacja/ miejsce" ale mam problem ze słowem 金陵, z ciekawości wbiłem to do googla który nie mówi mi nic poza tym że może to oznaczać słowo dzwonić. Ale 金陵 ze starego chińskiego
  • 0
@Krosneq: no obecna lokalizacja: Nankin, ma sens jeśli jestesmy juz pewni ze to jakis certyfikat. Nie czaje tylko czemu są 2 miniatury z identycznym opisem powyzej nich, na tle dwóch innych „chinskich rzeczywistosci”
Podejrzewam ze te obrazy (z miniatur) sa sprzed inwazji, z kolei certyfikaty:
fuji mówi, że 1921 po prawej
z koleji ten po lewej to lata 60, skoro mowa na nim o czterech starych rzeczach

dla mnie wygląda to