Wpis z mikrobloga

Chce przenieść wjazd na działkę, zarządcza prawdopodobnie sobie zażyczy żebym dodatkowo wykonał przejście dla pieszych przy swojej posesji.

Robił ktoś takie przejście dla pieszych przy swojej posesji? Z jakimi kosztami może się to wiązać? Jeśli miałbym zrobić też dodatkowo żeby to przejście było oświetlone to na jaki wydatek trzeba się szykować mniej więcej?

#budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@wojniz: Raz bo ma prawo, dwa że mi takie przejście dla pieszych w tym miejscu by w opór pasowało więc pewnie sam mu to zaproponuje tylko chce wiedzieć jakie to mogą być koszty ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: Bo szukam kogoś kto coś podobnego na własną rękę robił i może podpowiedzieć coś w temacie. Wolę się zorientować wstępnie w kosztach żeby nie podrzucić tematu "Ej, ja tu zrobię przejście dla pieszych!" a potem wyjdzie że mnie to finansowo zmiecie a nie będzie przebacz xD
  • Odpowiedz
@robertx: Kosztów Ci nie powiem, ale 'ot tak' sobie przejście dla pieszych nie wyznaczysz.

Na pewno będzie potrzebny projekt, geodeta, znalezienie firmy która to robi, namalowanie pasów i usunięcie starych, przeniesienie / zainstalowanie nowych znaków , potem pewnie znowu papierkologia co by to zatwierdzić.
  • Odpowiedz
  • 0
@ATAT-2: Papierologia najgorsza ale to architekt ogarnie, gorzej że za wszystko trzeba zapłacić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znalazłem jakieś gotowe zestawy "aktywnych" przejść po 30-40 tysięcy już z wysepką itp, to tak do 50 może się ze wszystkim bym wyrobił
  • Odpowiedz
  • 1
@ATAT-2: Tak, bo to podjazd pod sklep i dwa inne lokale ma być i musi być odpowiednio szeroki, w odpowiednim miejscu itp. No i przejście dla pieszych przy sklepie by ładnie podbiło jego obroty ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@robertx: powiem Ci że sam właśnie ogarniam coś podobnego (nie wymagane , ale byłoby wygodniej) i dzwoniłem przed chwilą do urzędu miasta. Pani podpowiedziała żeby złożyć do nich pismo z opisem sprawy i zgłoszą się z informacjami jaka to droga, jak do tego podejść i co trzeba zrobić.
  • Odpowiedz
  • 0
@ATAT-2: No ja jestem na etapie warunków, 4 miesiące to trwało bo nie mogli dojść do kogo należy droga obok mojej działki xD Ale już ogarnięte, po świętach powinienem dostać już warunki i z nimi będę mógł dopiero oficjalnie uderzyć do starostwa (właściciel drogi) o pozwolenie na przebudowę zjazdu+właśnie te pasy byśmy ogarnęli. Zobaczymy jak to wyjdzie bo ja to bym jeszcze przystanek autobusowy #!$%@?ął xD
  • Odpowiedz