Wpis z mikrobloga

ma ktoś linki z twittera/x do wideo gdzie ruscy walili z helikopterów w ukraińskie czołgi podczas tej zapowiadanej kontrofensywy ukraińskiej? bo mam ziomka z pracy który mówi że helikoptery są właśnie do dupy i po co polska je w ogóle kupuje, to mu tłumaczyłem że właśnie przez taką przewage w powietrzu ruscy walili do ukraińców jak do kaczek i chce mu wysłać linka z przykładem, ale nie mogę znaleźć #rosja #ukraina #wojna
  • 13
  • Odpowiedz
@lubiepepsi2137: dużo osób uważa że helikoptery służą do tego żeby latać nad przeciwnikiem i walic z niekierowanych rakiet i dlatego są bezużyteczne w tego rodzaju wojnie co oczywiście jest fałszywym założeniem bo helikoptery uzbrojone w pociski powietrze ziemia sieją popłoch i było to widać właśnie na przykładzie ukr
  • Odpowiedz
@lubiepepsi2137: taktyka użycia nowoczesnych smiglowców jest taka, że są 5 km za linią frontu i mają przygotowane pociski. Same skanują teren w poszukiwaniu celu, ale też mogą być wezwane przez piechotę, czołgi. Abramsa u Amerykanów mają zawsze obstawę apache. Abramsa może przekazać dane celu. W Iraku śmiglowce natlukły pełno czołgów.
  • Odpowiedz
ruscy samych KA-52 stracili do tej pory 60, a ty jednym filmem chcesz pokazać że helikoptery to super sprawa xD


@Hieronim_Berelek: Od kiedy straty oznaczają, że jakiś sprzęt jest super bądź nie ?
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek: poczytaj o taktyce użycia apache. To jest przemyślane. Leci nisko, zawisa, chowa się np za lasem, wychyla się, skanowanie terenu, znowu się chowa. To nie przelot nad wojskami przeciwnika, głównie działanie tuż za linią frontu jako zabezpieczenie. I nic nie da Ci tak szybkiego wsparcia jak śmigłowce.
  • Odpowiedz
I nic nie da Ci tak szybkiego wsparcia jak śmigłowce.


@Rasteris: No tak, bo rakieta z Himarsa leci nie wiadomo ile, przy 70km kilometrowym zasięgu wystarczy kilkadziesiąt żeby cały front pokryć ( ͡º ͜ʖ͡º)

Koszt helikopterów jest niewspółmierny do rezultatów, za te 96 Apache wartych 12 miliardów dolarów, mógłbyś kupić 30 tys. rakiet GMLRS, którymi można by przeorać ruską armię do Moskwy.
  • Odpowiedz
poczytaj o taktyce użycia apache. To jest przemyślane. Leci nisko, zawisa, chowa się np za lasem, wychyla się, skanowanie terenu, znowu się chowa. To nie przelot nad wojskami przeciwnika, głównie działanie tuż za linią frontu jako zabezpieczenie. I nic nie da Ci tak szybkiego wsparcia jak śmigłowce.


@Rasteris: + wyjaśnij mi skoro to wszystko jest tak przemyślane, to jakim cudem zestrzelono 9 Apachy (na 19 które stracili łącznie) w Iraku
  • Odpowiedz