Wpis z mikrobloga

cześć, jeździ ktoś tu mazdą 6 II 2.0 155km ?
Posiadam od jakiegoś czasu i zastanawiam się czy to normalne że silnik furkocze jak dizel.
W środku tego nie slychać ale po odpaleniu na zimnym jest dość głośny dźwięk, po rozgrzaniu troche ciszej ale nadal wydaje mi się ze za głośno. Jutro jade do mechanika upewnić się czy wszystko ok ale zastanawiam się czy to nie po prostu taki urok tych silników. Silnik pracuje równo. Dodatkowo trochę wkurza trzeszczenie plastików po prawej stronie przy małej prędkości , zastanawiam sie czy nie psiknąć ich wd40? .

#mazda #motoryzacja #samochody
  • 10
  • Odpowiedz
@7thchamber: w hyundaiowskim Gamma MPI jest tak samo i nikt nie wie czemu. Regulowanie luzów na zaworach nic nie daje, tak samo lanie bardziej gęstego oleju albo wymienianie jego filtra na OEM. Ludzie z for Hyundaia i Kii przyznają się do jeżdżenia tak przez całe lata ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@7thchamber mam ten silnik w trójce z tym samym problemem, a zaczął się gdzieś przy 140K km. Wymieniłem łącznik elastyczny wydechu, co częściowo rozwiązało problem głośnego silnika - był pęknięty. Teraz myślę nad wymianą napinacza rozrządu. Daj znać co powie mechanik.
  • Odpowiedz
@7thchamber Dzięki, silnik i skrzynia pancerna oprócz napinacza. To tak jest, jak się projektuje silnik razem z Fordem. Szczęście że silnik i skrzynia nie wyszła z fabryki w Detroit. Miałem taką 03 Mazdę MPV, przy niższym przebiegu skrzynia była do remontu, a w silniku nie było jednej uszczelki z której nie wyciekał olej, w dodatku auto zawsze serwisowane przez dealera. Dzięki Bogu Mazda rozeszła się z Fordem i mocno związała z Toyotą.
  • Odpowiedz