Wpis z mikrobloga

Co ma zrobić osoba która trzy tygodnie temu wywaliła się na rowerze i ciągle odczuwa z tego powodu dolegliwości (bóle głowy, nudności). Gleba na tyle mocna że pękł kask. Ostatnio jak jechałem autem to byłem jakoś taki zmulony aż się bałem żebym czegoś nie odwalił na drodze.

Po tych trzech tygodniach głupio iść na SOR bo ta instytucja jest do przypadków nagłych. Skierowanie np. na tomografię się normalnie załatwia przez lekarza rodzinnego?

#medycyna
  • 10
@Harry_Callahan: zapamiętaj to sobie - jakikolwiek uraz głowy = obowiązkowa wizyta na SOR. Czasami może dojść do krwotoku wewnętrznego, co początkowo nie daje wyraźnych objawów i mógłbyś np. wrócić do domu myśląc, że jest git i już się rano nie obudzić.
Zacznij od rodzinnego, on Cię dalej pokieruje.
@Harry_Callahan Idź do rodzinnego. Zbada Cie neurologicznie - przynajmniej orientacyjnie, zbierze wywiad w kierunku innych przyczyn, pokieruje dalej.

Może to problem z kręgosłupem szyjnym po urazie.
@Harry_Callahan: no idź do internisty i niech Cie pokieruje, chociaż na Twoim miejscu chyba jednak poszłabym na sor, bo kurde już poczekałeś i nie przeszło, więc może się tam coś bardzo złego dziać, co wymaga tomografii na już, a nie na "cito" za miesiąc czy dwa.