Wpis z mikrobloga

Ja myślałem, że ta butla z zaworem 80% to srogi wydatek, a jednak okazuje się że kosztuje tylko 600 zl
https://carbonzorro.com/pl/products/gasbank-ls-11-kg-butla-z-lekkiej-stali-duplex-z-zaworem-ograniczania-napelniania-do-80-opd-1009.html
Jak ten przygłup chce odmierzać ile gazu nabije do zwykłej butli 11? Czy on w ogóle przemyślał temat wentylacji tej szafki w razie jakiejś nieszczelności?
#yanek #gejzpasji
  • 8
Jak ten przygłup chce odmierzać ile gazu nabije do zwykłej butli 11?


@Nembutal: przede wszystkim poza Polską będzie miał problem z nabiciem takiej butli. Z tego co pamiętam to ten aktor, co campervanem jeździ z żoną i dzieckiem, miał taki gdzieś na Bałkanach. Albo we Francji. Dlatego też większość kamperowców wymienia zwykłe butle na gasbanki.
Czy on w ogóle przemyślał temat wentylacji tej szafki w razie jakiejś nieszczelności?


@Nembutal: oczywiście. Kupił czujnik czadu myśląc, że to czujnik gazu i jak na live mu ludzie pisali, że jest w błędzie to żeby im udowodnić, że ma rację podstawił ten czujnik pod odkręconą butlę i wielce zdziwiony, że nie działa zrobił zwrot do Allegro bo uszkodzony przedmiot xD
@Nembutal: On tam wiele gazu nie zużyje w tej komorze gazowej na kółkach, więc obstawiam że będzie robił tak aby mu jedna butla starczyła na cały wyjazd i później jak wróci do polski to wymontuje tą butle i wymieni na pełną
@Nembutal: za około tysiaka kupuje się gotowy zestaw razem z akcesoriami do napełniania. Całkiem nieźle to działa, ale czasami zdarza się, że na stacji starają się mnie przekonać, że butki tankować nie wolno...