Wpis z mikrobloga

Na czym działają większe firmy? Chciałbym się rozwijać i aktualnie działam w excelu, mam zarys tego co potrzebuje ale ogranicza mnie znajomość formuł itp.
Szukam czegoś co pomoże mi:
- zarządzać fakturami wystawionymi i tymi do zapłaty.
- jakaś baza danych klientów, żeby wysyłać automatyczne maile np na święta.
- automatyczne tworzenie faktur z mojej bazy danych produktów z oferty firmy.
- Panel pracownika i administratora, żeby on też mógł robić wszystko z ograniczeniem treści np marży na produktach
- Ankieta/ formularz dla klienta, żeby wybrał sobie interesujace go produkty z oferty nastepnie dostaje automatycznie fakture/wz a ja liste zapotrzebowania.

#firma #dzialalnoscgospodarcza #bazydanych #informatyka
  • 9
@dejsss:

mam zarys tego co potrzebuje ale ogranicza mnie znajomość formuł itp.

Czyli to co większość ludzi. Jeśli nie masz kogoś sprawnego to lepiej przenieś się na inne programy i tyle. Obczaj Optime.
Baze można mieć w Exelu.
  • 0
@kishurki: z tych podstawowych jest coś darmowego, żeby przetestować? ewentualnie jakieś z okresem próbnym- czy potrzebuje kogoś kto mi to wdroży czy sam to ogarnę?
@dejsss: wszystko ma okresy próbne, czy napisałeś tu od razu bez wysilenia się na 20 sekund researchu w googlu? insert i optima po 30 dni z tego co pamiętam, więc można testować ile się chce podstawowe funkcjonalności, ale skoro nawet formuł excela nie umiesz to te advanced funkcjonalności są Ci niepotrzebne
Optime


@dejsss: Jak działasz na excelu to znaczy że albo pracujesz jeden dzień w tygodniu, a resztę ogarniasz w excelu albo masz małą bazę.
Zakładając małą bazę i potrzeby poszukaj programu do księgowości małego - jest ich kilka polskiej produkcji i można napisać do twórców dopytując o szczegóły i możliwości rozwoju pod twoje potrzeby (choć zapewne 2-3 najważniejsze punkty ogarną od ręki - nie wiem jak z wysyłaniem maili ;) )