Wpis z mikrobloga

Za darmo to dobra cena.

Chciałem się z Wami odkryciem darmowego e-booka pt. "Tradycje kulinarne Polski". Sam dopiero trochę przeczytałem, ale podoba mi się i jest fajnie wydana.

Myślę, że część z Wam może byc zainteresowana taką lekturą, więc wrzucam.

Link

"Tradycje kulinarne Polski to bezpłatny ebook prezentujący kuchnię Polski od czasów dawnych Słowian po współczesność. To także opowieść o kulturze kulinarnej, znaczeniu jedzenia świątecznego i jego roli w domowych obrzędach. Książka wzbogacona została anegdotami, legendami, opowieściami oraz odniesieniami do literatury i sztuki. Znalazło się w niej miejsce dla kuchni sarmackiej, a także regionalnej. Uzupełnieniem całości jest rozdział o turystyce kulinarnej oraz 19 prostych przepisów na dania z różnych części Polski."

#gotujzwykopem #ksiazki #gruparatowaniapoziomu
  • 1
  • Odpowiedz
@mac666: aż mi się przypomniało cos o gruszkach zwanych pierdziołkami, dzikie grusze na miedzach mialy owoce ktore nie, nadawaly sie, za, barszo do, jedzenia, az, do pierwszych przymrozków, przemrożone stawaly się slodkawe i byly jedzone gdy nie bylo nic innego pod ręką. A, efekty specjalne to byl efekt tego słodkiego smaku
  • Odpowiedz