Wpis z mikrobloga

Co oglądam stop drogówka to dostaje bólu dupy. Właśnie oglądam odcinek jak gościu przejechał na skrzyżowaniu na czerwonym szaloną prędkością 30 km / h i spowodował stłuczkę. Koszt naprawy to pewnie koszty rysy na innym samochodzie i typ dostał 15 pkt karnych. Tam mandat standardowo 1,2 k pln. Mniejsza o ten mandat. Ale oni tego nie sumują ( bo za kolizję jest 10 pkt i za przejazd na czerwonym 15 pkt ) tylko typ dostał same 15 pkt. Czyli można by rzec że bez różnicy czy kogoś jebne autem na tych światłach czy nie jebne XD od razu mówię ja się skupiam na punktach karnych a nie na tych mandatach z dupy. To samo oglądam odcinek że jakiś dziadek włączał się do ruchu i porysował #!$%@? reflektor i dostał 10 pkt karnych za to. Tymczasem oglądałam jak dzbaniara wymusiła pierwszeństwo skręcając w lewo skasowała typowi samochód bo ona jechała jakimś drogim bezpiecznym autem a on gruzem więc szkoda całkowita i ona też dostała 10 pkt karnych. Czyli za skasowanie komuś auta dostajesz 10 pkt karynych a za przejazd na zadupiu gdzie nic nie jeździ na czerwonym świetle 15 pkt karynych jeśli kogoś nie #!$%@?. Ale jeśli #!$%@? to też dostaniesz 15 pkt karnych XDDD to nadal tak wygląda czy już się coś zmieniło? Odcinki dotycza 2023 roku #samochody #prawojazdy
  • 9
@szynszyla2018:


a jak 2x wezmiesz telefon do reki i nikomu nic nie zrobisz to tracisz prawko


@WykopanyDzon: ale jak telefon będzie w uchwycie to już jest w pełni legalne korzystanie z niego w trakcie jazdy

a za wzięcie telefonu gdy stoisz na przejeździe kolejowym i czekasz 10 minut zabierają ( ͡° ͡°)
a jak 2x wezmiesz telefon do reki i nikomu nic nie zrobisz to tracisz prawko


@WykopanyDzon: ale jak weźmiesz mikrofon od CB to już nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż muszę przyznać, że rozmowa przez telefon nie przez zestaw głośnomówiący jednak rozprasza. Dostałem kiedyś za to mandat i to od policji jadącej z naprzeciwka więc nawet nie zwróciłem uwagi na to, że są przede mną.
@assninja: nie mam pojęcia, ale mi to się bardzo kłóci, że możesz gadać przez CB, a nie możesz przez telefon (nawet na głośnomówiącym trzymając telefon jak CB).

Może chodzi o to, że przez CB przekazujesz raczej krótkie i szybkie wiadomości?