Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zastanawiam się jakie jest wasze zdanie na to, że stopy jebią.

Ja mam taką "fizjologię", że mój pot ma dość mocny zapach i tu mówię szczególnie o pachach, jedynie antiperspirant pomaga, żadne kulki. A do tego jeśli bym ubrał rękawiczki (szczególnie piłkarskie), skarpetki (i włożył nogę do buta) to mi się bardzo ręce/stopy spocą. Automatycznie jak odcinam przepływ powietrza do ręki/stopy to się poci.

I teraz wiadomo, że człowiek ma swój zapach, który jest powiązany z potem. Ale ja mówie tutaj o sytuacji gdzie nagle dociera do ciebie taki nieprzyjemny odór. Więc wcześniej miałem tak, że pociły mi się stopy i potem #!$%@?ły, buty #!$%@?ły itp. I zobaczyłem kiedyś w sklepie, że jest specyfik typu "bloker potu" i zacząłem z niego korzystać. Ostatecznie zmieniłem go na "krem Uro" i teraz go stosuje dość rzadko (raz na 3/4 tygodnie, nawet zapominam o nim) i zaryzykował bym stwierdzenie, że moje stopy/pot nie mają już zapachu. Nawet nie stosowałem zaleceń (bo tam było, że trzeba to zmyć po N godzinach, mi się nigdy nie chciało, o ile nie brałem prysznica rano i wieczorem tak z siebie. A krem po prostu znikał sam).

Jedyne co jeszcze ma nieprzyjemny zapach to paznokcie, szczególnie jak pod nimi coś jest. I też myślę, że to nie jest poprawne i musi być na to powód, bo paznokcie u rąk nie mają zapachu. Na pewno to, że mam wrastające się i obecnie prowadzę obserwacje (byłem u podologa i mi usunął taki zrogowaciały naskórek przy dużych palcach po tym jak wyrywałem kawałki paznokcia który się ciągle wracał i już zacząłem go za mocno #!$%@?ć (wszystkie paznokcie). I dostałem od niego zalecenie aby kupić sobie sonde podologiczną i wkładać gazę (kawałki) między krawędź, a skórę. I to działa. Teraz czekam aż mi odrosną paznkoncie aby wysunąć jakieś wnioski dalsze.

I tak sobie myślę, że sporo ludzi akceptuje stan pewnych rzeczy, bo jest do tego przyzwyczajona. Nie ma to związku z żadnymi kompleksami (ja nigdy nie czułem kompleksów), bo tak po prostu mają i akceptują to. Ale okazuje się, że jakaś drobna rzecz bez wartości (Krem uro to 40zł i "starcza" (bo działa lepiej więc nie walisz go tak dużo bez opamiętania) na dłużej niż bloker potu z rossmana) i nagle zmienia to rzeczywistość. A wydaje mi się, że to typowe, że ludzie np akceptują, że jebią im stopy i buty.

#zdrowie #uroda #stopy #higiena



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Czy stopy powinny mieć "nieprzyjemne zapach"?

  • Tak (moje mają) 11.5% (6)
  • Nie (moje mają) 17.3% (9)
  • Tak (moje nie mają) 9.6% (5)
  • Nie (moje nie mają) 61.5% (32)

Oddanych głosów: 52

  • Odpowiedz