Wpis z mikrobloga

Wiem, że zaśmiecam, ale wybaczcie. Mam pytanie i liczę na Waszą pomoc.

Zadzwonił do mnie staruszek, bardzo rozgorączkowany, bo wczoraj był w banku, jak co miesiąc, po emeryturę(dostaje 20-ego). Wszystko niby ok, hajsy dostał, poprosił o wyciąg, a tam zonk.

Okazało się, że nie dostał waloryzacji. Pare dni wcześniej listonosz dostarczył emerytkę matuli i u niej niby wszystko ok, waloryzacja doliczona. Natomiast u ojca brak i chłopina mocno się tym stresuje. Nie chodzi o kasę, ale ryje się, że coś jest nie tak, że zaraz mu całą emeryturę zabiorą, wiecie jak to ze starszymi ludzmi.

Padre nie ogarnia internetów, ani nawet za bardzo telefonów. Próbował dodzwonić się do ZUSu, ale bezskutecznie. Zmarnował kilka doładowań, a i tak nie doczekał się rozmowy z konsultantem. Teraz siedzi i martwi się, a ja martwię się o to, że on się martwi, aby nie odbiło się to na jego zdrowiu(ma problemy sercowe, ciśnienie).

Facet jest z tych, którzy wszystko mocno przeżywają. Nawet jeśli chodzi o drobnostki. Niby uspokoiłem go, że to pewnie błąd i nic się nie dzieje, ale wicie jak jest, będzie martwił się dalej.

Pojadę do niego dopiero w poniedziałek, wtedy ogarnę rozmowę ze złodziejami zusowskimi. Zanim to zrobię chciałem zapytać Was, czy domyślacie się dlaczego akurat tak się stało.

Za wszelke odpowiedzi, nawet te śmieszkujące, będę wdzięczny. Jeśli macie jakąś radę, jak to ogarnąć, to niech Wam Jarek w dzieciach wynagrodzi.

Życzę wszystkim udanego dnia i sorry za ten spam.

#zus #sejm #emerytura #winatuska
  • 8
No to dziwne, bo nie dostałby jakby przeszedł na emeryturę po lutym 2023.
A niech sprawdzi jeszcze wyciąg z konta, może wziął za luty, a nie marzec.
Niby uspokoiłem go, że to pewnie błąd i nic się nie dzieje, ale wicie jak jest, będzie martwił się dalej.


@corsa900: ale czego tutaj oczekujesz? Uspokojenia ciebie, że miałeś rację i to jest błąd (no to uspokajam, to jest błąd)? Choć dopóki nie porozmawiasz z ZUSem, nie poznasz przyczyny tego błędu.

Zmarnował kilka doładowań, a i tak nie doczekał się rozmowy z konsultantem.


@corsa900: ogarnij mu jakiś najtańszy abo/kartę na
Nieszkodnik - >Niby uspokoiłem go, że to pewnie błąd i nic się nie dzieje, ale wicie ...

źródło: Screenshot_20240322-081211_Firefox

Pobierz
  • 0
@Nieszkodnik zwyczajnie nie wiem w czym problem i chciałem zaczerpnąć opinii innych, zanim sam zadzownię do zusu.

Ojciec ma darmowe do play, bo wszyscy w rodzinie są w tej sieci, ale niestety o pakiecie na stacjonarne nie pomyślałem, bo nigdy na takie nie dzwoni.

Dzięki za odpowiedź.
@corsa900: pomyśl zanim zaczniesz ludzi wyzywać od złodziei.
Otrzymał waloryzację tylko zmieniła się kwota deputatu węglowego górniczego, który zapewne pobiera skoro ma emeryturę górniczą.
Za 2.5 tony deputat zmalał o ponad 100 zł, za 3 tony zmalał o ok. 125 zł lub 130.
Nowa kwota deputatu górniczego przysługuje od stycznia mimo, że jest ogłaszana w marcu.
ZUS był zobowiązany dokonać potrącenia z bieżącego świadczenia nadpłaconego deputatu węglowego za styczeń i luty
  • 0
@poziomkoowaa no i to by się zgadzało. Ta informacja zmienia wszystko. Zwrot "złodziejski ZUS" jest raczej takim oklepanym sloganem, często powtarzanym. Nie miałem intencji kogoś obrazić. Wiem, że ludzie tam pracujący nie mają żadnego wpływu na sytuację.

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.