Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę, skoro politycy chcą walczyć o pracowników i handel w niedziele, to czemu nie zaczną od tego aby obecnie pracujący w niedzielę pracownicy m.in. #kino #gastronomia, stacji benzynowych, magazynów i wielu, wielu innych branż dostawali juz teraz 200% wynagrodzenia prace w niedziele?
Wolne za niedziele w inny dzień to śmiech na sali.

#polska #ekonomia #zakazhandlu #niedzielahandlowa #handel #polityka
  • 7
Komu się opłaca to otwiera, komu nie to nie. Nic więcej nie trzeba. System banalnie prosty.


@buchowo: a może jeszcze prościej - pozwolić pracownikom indywidualnie dogadywać to z pracodawcami. Wtedy ten kto ma w dupie niedziele będzie pracował za normalną stawkę, a ten komu zależy na niedzielach sobie wynegocjuje większą.

@malinq przecież do niedawna dokładnie tak było i się to kompletnie nie sprawdziło. Wszystko zależy od tego czy to pracownik czy pracodawca może stawiać warunki. Jeśli pracownik to twój pomysł ma szansę zadziałać. Mój pomysł jest od tego niezależny i prostszy, za pracę w weekend należy się wyższa wypłata i tyle.
@buchowo: należy się, bo co? Bo Ty tak mówisz? I dlaczego chcesz narzucić to jaką umowę na pracę w niedziele mam zawierać z moim szefem? Dlaczego chcesz mi się #!$%@?ć w życie?

przecież juz tak moga robic.


@Mmiko: no właśnie. Dlatego, niech zaczną to robić, a nie siedzieć na dupie i czekać aż kapitan państwo za nich wszystko zrobi.

Nie ma sensu wprowadzać regulacji prawnych pod leni, nieuków i nierobów.