Wpis z mikrobloga

Przechodziłem akat koło kingz, wiem że lokal już zatoczył cykl kebaba, ale moja uwagę przykuła pozycja anakonda 50 cm w menu, więc mimo wszystko stwierdziłem, że sprawdzę.
No więc wygląda to tak, że król anakond z rapackiego nadal nie zostaje zdetronizowany. Po prawdzie to nawet chilli and grill wypada lepiej. Jedyną przewagą kingza nad chilli jest rozmiar, ale jest to również najdroższa anakonda ze wszystkich (38 zł) więc biorąc to pod uwagę to nawet rozmiarem przegrywa. No dobra jest ser żółty i lepsza pita jest na korzyść kingz, ale w ogólnym rozrachunku i tak bym wolał iść do chilli. Mięso klasyczny mrożony baton z hurtowni, tu akurat nie ma co porównywać, wszystkie 3 lokale tutaj remisują. Sosy to taki klasyk lat 90 z budy na targowisku. Majonezowe sosy i ketchup tortex pikantny. Klasyczny zestaw warzyw, oraz tutaj w standardzie do anakondy dodawane są frytki, które również przypominają kioski z fasftoodem lat 90 - proste mrożone frytki po prostu smakujące surowym ziemniakiem w środku.

Gdyby ten kebab był 10 zł od anakondy z rapackiego to i tak wolałbym iść na rapana, a on jest 6 zł droższy xD

Daje 3,8/10 i nie polecam.

#szczecin #kebab
krucjan - Przechodziłem akat koło kingz, wiem że lokal już zatoczył cykl kebaba, ale ...

źródło: temp_file6858427508115211443

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@krucjan: skoro mięso jest to samo wszędzie, pita w kingz + frytki to czym wygrywa anakonda z rapackiego? Sosami? Warzywami? Bo lubię warzywka w kebabie ale nigdzie nie ma grillowanych a jak sosami rapackiego wygrywa to rozumiem twoje upodobania ale wg mnie sosy na rapackiego są w sumie prawie tak marne jak mięso tam i de facto tylko trochę lepsze od fanexa
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol właśnie tak sosami i ogólna kompozycja. Zawsze powtarzałem, że sosy to 3/4 smaku kebaba tak naprawdę a biorąc pod uwagę, że właśnie większość kebabowa to jest to samo mięso z kilku największych hurtowni i kapucha w kombinacji z kilkoma rodzajami pieczywa, to jak masz dobry sos to już połowa sukcesu. Też nie mówię, że sosy na rapackiego to jakieś opus magnum, ale są całkiem dobre, w odpowiedniej ilości, do tego porcje
  • Odpowiedz
@krucjan: w robocie zamówiliśmy sobie dzisiaj kebaby z KeBABY. To jest najlepszy kebab, który jadłem w Szczecinie i pierwszy, który mnie nie czyści po 20 minutach od zjedzenia.
  • Odpowiedz
ketchup tortex pikantny


@krucjan: lol, gdzie w budzie z żarciem Tortex xD To już nie lata 90. albo wczesne 2000. W takich przybytkach walą co najtańsze, a Tortex to teraz marka premium droższa niż taki Włocławek, Heinz czy Roleski xD

Porównaj sobie ceny i zastanów się czy buda serwująca najtańsze mrożone mięso z hurtowni kupowała by taki drogi ketchup jak Tortex:

https://erli.pl/produkt/ketchup-lagodny-pomidorowy-heinz-5100-ml-5700-g,174876528

https://selgros24.pl/artykuly-spozywcze/przetwory/ketchupy/tortex/ketchup-tortex-pikantny-5-5kg-pp156313.html

https://selgros24.pl/artykuly-spozywcze/przetwory/ketchupy/topseller/topseller-xxl-ketchup-pikantny-5-kg-pp185930.html
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@siepan nie mówię że to jest dosłownie tortex, skąd mam wiedzieć co i gdzie kupują, ale każdy wie o jakim smaku mowa mówiąc tortex pikantny - rzadki, wodnisto pieprzny ketchup
  • Odpowiedz