Wpis z mikrobloga

#rower #rowery
Kupiłem niedawno gravel Wilier Jena w wersji GRX 1x11 na obręczach RS171, ale szukam drugich - szosowych. Czy możecie coś polecić? Nie chcę w tym sezonie iść w karbonowe bo już wystarczająco kasy władowałem w swój pierwszy 'lepszy' rower ale jeśli byłaby to rozsądna oferta to mogę rozważyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@Dominias: Oni piszą, że do twojego roweru na kołach 700c na maxa wejdą opony 44c więc każde koło będzie dobre. Jak nie zależy na wadze to warto rozpatrzyć najbardziej solidne i najszersze z tym, że kiedyś jak się może przesiądziesz na szosę mogą tam nie wejść aczkolwiek w obecnie produkowanych rowerach to chyba pomijalny powód.
@Dominias: dobry wybór Mireczku co do roweru!
Ale dlaczego nie kupiłeś go u mnie w Veloport.pl ()
Ja właśnie dziś założyłem na swoje karbony w Wilierze Rave SLR oponki Tufo Speedero 40C i w porównaniu do gravelowych idą jak złe.
Rozkmiń czy nie warto iść w oponę jak wyżej taka pośrednia ze wskazaniem asfaltu i nie żonglować ciśnieniem.
Wiem po prostu, że asfalty po zimie w PL
oponki Tufo Speedero 40C i w porównaniu do gravelowych idą jak złe.


@SkwarSki: On pisze o szosowych więc im mniej ''terenowego'' bieżnika tym lepiej bo go spowolni i bieżnik się szybciej zedrze na asfalcie. W ten sposób bardzo szybko zajechałem Schwalbe G One. Może coś bardziej szosowego 40c jak Challenge Strada Bianca Pro Folding tyre.
  • 0
@SkwarSki kupiłem we włoskim sklepie w promocji za 2300EUR, nie ma opcji, że w Polsce bym za tyle dostał ( ͡º ͜ʖ͡º) opony właśnie chciałbym typowo szosowe, które zakładał bym na sprawdzone trasy z fajnym asfaltem, a na spontaniczne przejażdżki te gravelowe które mam obecnie