Wpis z mikrobloga

@Festiwal_Panczy ja teΕΌ nie lubiΔ™ wielu raperΓ³w, ale jeΕ›li jakiΕ› wypuΕ›ci dobry track, napisze dobry tekst, to potrafiΔ™ mu to przyznaΔ‡. Polski sΕ‚uchacz patrzy przez jakieΕ› dziwne pryzmaty, a pΓ³ΕΊniej ta scena wyglΔ…da jak wyglΔ…da. Gdyby wiedzieli co ich ulubieni, starzy raperzy ( ci prawdziwi β€žartyΕ›ci”) wyprawiali lubi wyprawiajΔ…, to by to wszystko inaczej wyglΔ…daΕ‚o.
@YungOTF sprawdzilem bo pierwsze slysze i tak jak sie spodziewalem, znΓ³w jakiejs gΓ³wno dla patologicznych dzieci. PUYTA OTWORZYLA POLSKA SCENE ZIOMEK, #!$%@? #!$%@? WSZYSTKIE. Pomyslalem, ze troll, ale widze nawet dyskusja jest tu prowadzona, ze dobry tekst napisal. Chce byc wyrozumialy I empatyczny, ale sie nie da XD
@Krzakol ale jak Ty chcesz to oceniać po 10 latach? Spojrzenie będzie inne dzisiaj, a wtedy. Muzyka jest zupełnie w innym miejscu, więcej rzeczy się już pojawiło i mamy większe doświadczenie. Patologiczne jest to, że gość przyszedł ze świeżą stylówką, a taki Paluch próbował wykonywać w jego kierunku jakieś dziwne ruchy za samą muzykę. Jak pierwsze słyszysz, to nie poczujesz tego samego co 10 lat temu. To jak z grami, nie smakują
@YungOTF nie wierze ze odpisuje, ale proszΔ™.
Nie znam zadnego backgroundu, ale szczerze mnie nie interesuje. Zeby tylko sie upewnic to ponizsze jest "dobrym tekstem", o ktorym prowadzimy ta rozmowΔ™?

"PΕ‚ynie czas nam gdzieΕ› miΔ™dzy #!$%@? a chlaniem
Diho Raz, baby Senti - macie #!$%@?
PΕ‚onie hasz, ziomkΓ³w mam w Afganistanie
To grubszy hajs, moΕΌe kiedyΕ› coΕ› sΕ‚yszaΕ‚eΕ›
Dziki wschΓ³d, Eastern Union i goΕ›cie z osiedla
To nasz ruch, dziΕ› jest jutro,
@Krzakol, nie znasz backgroundu i to wszystko mówi. Te wersy są przede wszystkim prawdziwe, charyzmatyczne. Na tamten czas ta płyta była mega świeża i oryginalna. Takiego czegoś nie było w Polsce. Rymy może są proste często, ale chłop wtedy mówił jakieś 4-5 lat w naszym języku (wliczając w to jego naukę). Przesłanie jest i oczywiście nie do każdego trafi. Co to w ogóle ma znaczyć, przesłanie to jakiś wymóg? Rozumiem, że
@YungOTF przeslanie nie jest wymogiem, wymienilem to jako jedna z cech, ktorej tam brakuje. Ba, jest masa dobrych tekstow, ktore nie maja celu, ale dobre na innych plaszczyznach. Ten nie jest dobry na zadnej. Piszesz, ze jego wartosc tkwi w prawdziwosci i orginalnosci. Prawdziwosc nie jest zadna wartoscia. Jakas drama w hermetycznym srodowisku nie daje czemus wartosci artystycznej, jedynie moze miec znaczenie dla ludzi, ktΓ³rzy ja sledza. To tak jakby pisac ze