Wpis z mikrobloga

@hexxx ja zawsze robię dziurę w tym plastiku i kabel wpuszczam bokiem. Wtedy mogę docisnąć wentylator.
A że duże moce przez to nie przepływają to tylko zawijam przewody ze sobą i izoluje taśma od izolacyjną.
Jeszcze nic mi się nie zapaliło xD
@hexxx broń boże, chyba że robisz u kogoś na #!$%@?. Ale za takie coś to i po sądach by cię mogli ganiać XD kostka wago najwygodniej, ale nie najtaniej.
@hexxx: wykrój tapeciakiem trochę tego gipskartonu przy rurze tak, żeby wentylator to potem zakrył, a żeby mieć swobodę manewru przewodem razem ze złączkami. Przewód połącz (na wago, na barana, jak tam wolisz), owiń izolacją dla pewności, wepchnij za gipskarton, wiatrak przykręć.
via Android
  • 0
@eRqq @Jarek_P to mam użyć tam 3x wago? to dobrze mysle, czarny z czarnym faza, czerwony z niebieskim L i żółty z zoltym? Sorry, ale to dopiero moje początki 😀
@hexxx: zacznij od instrukcji tego wentylator, a jeśli nie masz, to choć pokaż zdjęcie jego etykiety. Trochę mi się nie podobają kolory jego przewodów, to aby na pewno jest wentylator do zasilania AC z sieci? Nie podłączaj w ciemno, szkoda wiatraka.
połączył 3 pary w jednej


@hexxx: jedna kosta wago stanowi jedno połączenie, jeśli wetkniesz w jedną kostkę obie żyły zasilania, to zrobisz zwarcie :)
@hexxx: a no to wszystko jasne. Niebieski z zasilania łączysz z czarnym jedną kostką wago. Brązowy z zasilania łączysz drugą kostką z czerwonym i żółtym - wtedy wentylator będzie pracował non stop. Jeśli chcesz mu dorobić osobny wyłącznik (i masz jak), to musisz przerywać ten żółty, wtedy wentylator będzie pracował jeszcze przez czas zadany jego timerem i się wyłączy.