Wpis z mikrobloga

Mam na oku pewne mieszkanie w mieście wojewódzkim, 3 pokoje , gotowe do mieszkania, 2015r. garaż podziemny, mieszkanie 63m2 (3 pokoje, gdzie jeden pokój ma dodatkowo aneks kuchenny), sensowne piętro, winsa. Lokalizacja ok, (chciałbym lepsza ale lepsza lokalizacja, to kilkaset tysięcy więcej ...).
Ale cena tego przybytku że wszystkim ok 850k.
I do tego dążę, to po prostu normalne zwykle, faktem jest to że przestronne się wydaje być, nie jest ciemne, ale nie ma siłowni na parterze, ot zwykle mieszkanie.

Kupować czy czekać?
#nieruchomosci #biznes #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #budownictwo #deweloperka

Czy kupować czy poczekać (może stanieją niedlugo mieszkania)

  • kupuj 62.1% (121)
  • czekaj 37.9% (74)

Oddanych głosów: 195

  • 18
@Milo900 Jak dla mnie, to szansa na ogólny spadek cen w takiej wysokości i czasie jest mała, osobną kwestią jest już konkretny sprzedawca, może mu się spieszy i zejdzie z ceny.
@Milo900: jeśli nie kupujesz spekulacyjnie, to nie ma znaczenia czy cena spadnie czy nie. Jak widzisz siebie mieszkającego tam najbliższe 30 lat, to why not. W długim terminie cena i tak będzie rosnąć podobnie, nawet jak bedą lokalne spadki.
via Android
  • 0
@jayandrew niby tak, ale teraz pojawia się u mnie komibnatorstwo bo jednak docelowe mieszkanie, w którym mógłbym osiąśc i mieć #!$%@? na next 30 lat to bardziej 4 pokoje, ale to już milion wychodzi
@Milo900: przy tych cenach nie dziwie się. Wiele osób zamiast kupować te mieszkania za "milion", to buduje domy poza miastem. Ale nie każdy może sobie na to pozwolić.

Nie wiem jak sytuacja finansowa pozwala Tobie na zakup - trzeba doliczyć jeszcze remonty i tak dalej. Ja mam taką zasadę, że mieszkanie/dom powinno być odpowiednie na ten moment, a nie na 10 lat do przodu. Nawet jeśli zdecydujesz się sprzedać swoje mieszkanie
via Android
  • 0
@jayandrew wiesz co z tymi domami to tak lekko pół banki musisz mieć na działkę sensowną, ale przez ostatnie 2 lata wszystkie lepsze działki mają ogromną kwotę albo są w gorszych lokalizacjach. Niestety nie bawi też mnie to ciągle podróżowanie autem jak bym się gdzieś dalej wybudował. Jeszcze dzieci małe ale potem się zacznie, mam niektórych znajomych co wożą dzieci i czekają aż będą starsze i się usamodzielnią bo to stoisz w
@Milo900: niestety tak :( zawsze możesz teraz pomieszkać w mieszkaniu, a potem iść na swoje do domu - w międzyczasie poszukać działki w miejscu, które wam pasuje - może nawet nie w tym miejscu gdzie teraz jesteście, jeśli praca pozwoli (zdalne lub coś podobnego)
inne bitcoiny


@zbrodnia_i_kawa: od roku sobie obserwuje to, coś tam się kupowało i jakiej krypto nie weźmiesz po roku jest strata 15-20%. także to tylko spada a nie rośnie, pomijając wiadomo wahania po drodze, ale sumarycznie to tylko sie na tym traci.