Wpis z mikrobloga

Proszę o poradę w związku z budową domu. Mam dwie ekipy zarezerwowane pod budowę domu, różnica między nimi jest taka, że jedna brygada jest tańsza natomiast dowiedziałem się, że nie ma zarejestrowanej działalności, druga jest droższa, wykonuje mniej prac.

Pytanie jest następujące, czy jest możliwe podpisanie umowy z murarzem, który nie prowadzi działalności tak, aby zabezpieczyć się w razie problemów ? Jakie macie doświadczenia w tym temacie ?
#nieruchomosci
  • 7
  • Odpowiedz
@Lukasz709: jak będziesz na siłę próbował się zabezpieczyć to niewiele zbudujesz i za wszystko przepłacisz. Nie masz kogoś znajomego, kto pomoże z weryfikacją jakości robót?
  • Odpowiedz
  • 0
Wykonawca opinie ma dobre, natomiast to nie gwarantuje, że u mnie wszystko będzie w porządku. Druga kwestia, to bezpieczeństwo. Co jeśli na budowie zdarzy się wypadek ?
  • Odpowiedz
@Lukasz709: jak się nie znasz to bierz z umową gdzie jesteś w każdej kwestii zabezpieczony. Jak się znasz na sprawach budowlanych, masz ogarniętego kierownika budowy(w każdym wypadku nie powiązany i najlepiej nie znający ekip) to jeśli możesz kontrolować codziennie to bierz tańszych bo i nie zrobią Cię w ch. Kasa po każdym z etapów, a nie przed. Sądząc po pytaniu to nie zbyt wiele ogarniasz jeśli chodzi o budowę więc
  • Odpowiedz
@Lukasz709: Chcesz gwarancje czy dom? Jeśli chcesz dom to jak ekipa coś spier.... to i tak nie będziesz latał po sądach bo wtedy ten dom będziesz budował 10 lat. Gwarantem jesteś Ty, musisz pilnować i tyle w temacie. Z moich doświadczeń to ekipy które podpisują umowę są najgorsze.

Dużo też zależy od projektu, większość projektów ma dużo błędów, typu nieprawidłowa hydroizolacja, nieprawidłowa wentylacja dachu, mostki termiczne, brak szczegółowych rysunków rozwiązań
  • Odpowiedz
@Lukasz709: a jakiego masz kierownika budowy? Kierownik powienien pilnowac i odbierac etapy, jak cos bedzie spierniczone to powinien od razu wyłapac i zmiana ekipy bez płacenia za to co spierniczone. Wtedy straty najmniejsze. Nigdy nie dawaj duzych zaliczek, material najlepiej kupuj sam, platnosc tylko po robocie.

Kierownik musi byc dobry i sprawdzony bo to on sie podpisuje pod wszystkim. Nigdy nie bierz kierownika z polecenia ekipy bo raczej będzie przymykał
  • Odpowiedz