Wpis z mikrobloga

Mam niekomfortową pozycję na #gravel, wydaje mi się, że kierownica jest za daleko. Myślę o zmianie mostka na jakiś krótszy (już teraz mam 80 mm, więc pewnie będę szukać czegoś 50 mm).
Jeździ ktoś z was na takim krótkim? Nie ma problemów?
A może jeździ ktoś z mostkiem z wysokim wzniosem? Czy to już gravelowa abominacja?
Mam Kross Esker 6.0 w rozmiarze M, ja mam 173 cm i raczej krótkie nogi. Siodełko przesunąłem już do przodu na maxa, a i tak czuję, że wolałbym jechać bardziej wyprostowany niż to jest aktualnie. Myślę też o bike fittingu, ale ponad 5 stówek to trochę sporo :|
#rower
  • 22
  • Odpowiedz
@kaczoor: ta geometria wygląda na bardzo wygodną w porównaniu do tej, jaką mam w szosie (edr af 105 S), a kręcę dystanse bez problemu
stack 567 vs 532
reach 367 vs 385
a wzrostu mam 175 cm i przekrok 80 cm
siodełko ustawiasz tak https://www.giant-bicycles.com/pl/adjusting-your-saddle
weź krótką poziomicę i je wypoziomuj, przesunięcie jak w linku
jaką masz wagę, jesteś rozciągnięty? to pierwszy taki rower czy jeździłeś już coś?
  • Odpowiedz
będę szukać czegoś 50 mm). Jeździ ktoś z was na takim krótkim


@kaczoor: mam eskera 6 w tym rozmiarze, mam 177 cm ale dość krótkie ręce, mimo to wystarczyło, że przesunąłem lekko siodełko do przodu. Natomiast w szosie oryginalny mostek miałem 100 mm i miałem wrażenie, że kierownica jest nieco za daleko, zmieniłem więc na 60 mm i jest znacznie wygodniej. Śmiało możesz spróbować, może akurat będzie ok.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Chardkor jutro sobie zmierzę przekrok. Ale chyba na pewno mniejszy niż 80 cm.
Dzięki za link, będę ustawiał według opisu. Chociaż już podobne rzeczy z siodelkiem kombinowałem, ale z tego linku jeszcze nie robiłem.
Waga 63 kg, nie jestem raczej rozciągnięty. To pierwszy takiego typu rower. W poprzednim sezonie jakieś 1200 km na nim przejechałem, ale do komfortu daleko
  • Odpowiedz
@kaczoor: Przeciez siodełka sie nie przesówa jak jest za daleko od kiery, tylko reguluje sie do wzgledem pedałów. cała reszte to juz regulacja mostka i wysokosci rury sterowej w kierownicy. Rozumiem ze masz jakies spd?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@HHokuss tak, mam spd. A widzisz, z tym siodelkiem to nie wiedziałem.
Co do wysokości rury sterowej, to w Eskerze już chyba wyżej nie podniosę z tego co czytałem (przynajmniej na oryginalnych częściach). Jutro mogę podesłać foto jak to wygląda
  • Odpowiedz
Jeździ ktoś z was na takim krótkim? Nie ma problemów?


@kaczoor: Nie ma. Najpierw odwróć mostek plus ewentualnie podnieś klamki zanim coś kupisz. Sztyca 0 offset też dobry pomysł.

rower może się zrobić nerwowy w prowadzeniu.


@rtone: Ze dwa lata jeździłem na szosie na oponach 35mm z kierą 380mm oraz mostkiem 35mm i rower doskonale się prowadzi.
  • Odpowiedz
  • 0
@kaczoor partnerka Jana Piatkiewicza jeździła na jakimś bardzo krótkim mostku w szosie i żyje.

500 zł* to nie jest jakiś turbo wydatek w przypadku rowerowych gratów, a prawdopodobnie pozwoli Ci jeździć bez problemów i kombinowania do chwili wymiany roweru na kolejny ;)
*chociaż teraz u dobrych bikefitterów cena dobija bardziej do 1000 zł.
  • Odpowiedz
@kaczoor: w moim przypadku było podobnie, po zmianie ramy, źle mi się jeździło. Miałem wrażenie, że kiera jest strasznie daleko. Przy dłuższych trasach pojawiał się lekki dyskomfort nadgarstków i ból karku. Po znajomości zrobiłem bikefitting - według mnie jeżeli nie chcesz się męczyć i eksperymentować, warto skorzystać.
  • Odpowiedz
@kaczoor: też kiedyś zrobiłem ten błąd- nie wolno ustawieniami siodełka skracać pozycji. Siodełko ustawia się względem środka suportu. Ewentualne korekty tylko i wyłącznie mostkiem. Dużo osób Ci powie że zbyt krótki mostek powoduje że rower się robi nerwowy i jest w tym trochę prawdy ale da się przyzwyczaić.
  • Odpowiedz