Wpis z mikrobloga

#steamdeck

Grał ktoś w Skyrim na decku? Moje jedyne doświadczenie z tą grą było na premierę ale myślę nad zakupem póki jest promka za 40zł na steamie. Interesuje mnie głównie jak się sprawuje granie na decku w to (najlepiej z 3 osoby) i jak z wydajnością i czasem pracy na baterii. Gierki ogrywam głównie w 40-45hz i najmniejszym możliwym TDP (najczęściej 5-7W) żeby utrzymywało płynność tak żeby gra pociągnęła te 3-4h na jednym ładowaniu i zastanawiam się czy Skyrim tyle wyciągnie. Test gierek na youtube niestety najczęściej pokazują na pełnej mocy decka (z czego nigdy nie korzystam) albo z podpiętą ładowarką wiec ciężko ocenić ile potrzyma bateria.
  • 13
@ladykagami nie testowałem z niskim TDP ale na wysokich ustawieniach Skyrim SE (vanilla) i w tpp i w fpp śmiga w 60 klatkach bez proszenia. Czasu pracy na baterii dokładnie nie pamiętam ale na pewno więcej niz 2h. Zakładam, że w 40fps i przy kilku tweakach spokojnie przekroczy 3h jeśli nie lepiej. Do niczego się nie można przyczepić. Właściwie planowałem właśnie odpalić Decka, co chcesz konkretnie sprawdzić? :)
@IkeBroflovski: Dzięki. Nie mam oleda więc u mnie ten czas będzie krótszy o godzinę pewnie, ale też grałeś na wysokich i w natywnej, więc przy obniżeniu jakichś cieni i innych (głównie tekstury i modele zostawiam na wysokich) i zjechaniu z rozdziałką i włączeniu FSR powinno spokojnie 3,5h wytrzymać (ʘʘ)
@robertx: Myślę nad kupnem tylko nie wiem jaki się opłaca żeby cenowo był spoko i też miał odpowiednią moc, a przy tym nie ważył za dużo. SD sam w sobie trochę waży, a taki przyklejony do pleców powerbank przy graniu w łóżku może być mało komfortowy xD
@ladykagami: a nie masz pct'a jakiegos za sciana ktory by to bez problemu uciagnal? wtedy streaming i po sprawie. jedziesz w 60fps'ach na tyle ile fabryka dała na piecu a SD wytrzymuje spokojnie 6-7h ;)

ja tak w większości gram w bardziej wymagające gierki (zarówno stream z PC jak i z mojego Xboxa)
@kurazjajami W menu bocznym po prawej, wywoływanym z fizycznego przycisku po tej samej stronie (…). Wybierz panel „wydajność”, zescrolluj trochę niżej i będziesz mieć szereg ustawień, w tym taktowanie procka GPU i TDP :)

tl;dr: niżej w menu, w którym ustawiasz blokadę fpsów ;)
@ladykagami: no kumam. ja mam pc w biurze i po 8h pracy przy biurku mam dosyc i wole sie walnac na kanape. a ze po domu smiga wifi 5ghz to wszystko sie streamuje bez zająknięcia... często wieczór kończe na kanapie przed tv z SD w ręku ( ͡° ͜ʖ ͡°)