Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki #klimatyzacja

Jestem totalnie zielony w tematach klimatyzacyjnych, a przed rozmową z fachowcem wolę poradzić się grona ekspertów (żeby nie władować się na minę). Pracuję zdalnie i w końcu dorosłem do montażu klimatyzacji bo można się latem ugotować.

Sytuacja wygląda tak (dodaję mój profesionalny rysunek poglądowy):
1-Sypiania+"biuro" (więc pokój o najwyższej potrzebie chłodzenia), 2-Kuchnia, 3-Salon. Niebieski kwadrat-Balkon, Czerwona linia-Ściana z karton gips. Mieszkanie jest już wykończone i w nim mieszkam od kilku lat, więc szukam opcji najmniej inwazyjnych xD

I zastanawiam się jak to najlepiej ugryźć, bo jednostka będzie musiała być na balkonie. Klasyczny split z klimatyzatorem w pokoju 3 raczej nie będzie dobrze działał w pokoju 1. Czy jedyną racjonalną opcją jest zamontowanie jednostki na balkonie i przekucie się przez dwie ściany do pokoju 3? Czy może macie jakieś inne doświadczenia pomysły?

Dzięki!
  • 10
@fakePMcoach: prze-je-****ne :) ja bym przekuł się przez te dwie ściany jak nie będzie Ci szpecić pomieszczenia nr 2. A najlepiej wrzucić klimę do 1 i 3, drożej o 4k przynajmniej, ale sprawa z bani na zawsze.
@kuncfot: Raczej aż takiego kosztu nie chciałbym ponosić xD

@Poldek0000 Podesłałbyś zdjęcie? Bo w internecie widzę głównie takie które montuje się podczas wykończenia (wyglądają pewnie lepiej niż takie które zrobiło się "po fakcie")
Klima w samym salonie nic nie nie da do do1.

Min. Multi salon + pok1.... o ile się da jakoś przejść przez 2.
Kombinatoryka.

Co mogę poradzić:
1)Nie stresuj się ze teraz nic nie wiesz... za 1mc będziesz ekspertem.
2) nie kupuj klimy po 1 oględzinach
3) oględziny powinny być darmowe...
Zaproś min 3 ekipy... niech sami ocenią...
To Ci bardzo dużo rozjaśni... Jak będziesz miał wątpliwości, zaproś jeszcze 2..

Zobaczysz że