Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady w temacie sedesu, konkretnie dwójeczka :-)

Chodzi o to że są sedesy które pięknie wszystko spłukują, a są takie że można jeden listek papieru toaletowego spłukiwać po 5 razy pełnym zbiornikiem i tylko sobie pooglądamy jak ten listek kręci się "jak gówno w przeręblu" i ani myśli spłynąć.

No i pytanie - co, jak i dlaczego? Oraz co kupić czy co zrobić żeby cieszyć się sedesem który po spłukaniu jest spłukany?

Sedes kupowałem dotychczas raz w życiu i trafiło mi się dobrze - fakt że był chyba z droższych i był całym zestawem z zewnętrznym zbiornikiem (chyba to się nazywa "kompakt") - tylko podłączyć do odpływu, wody i wszystko pięknie działało jak fabryka" wymyśliła.

Teraz jestem nieszczęśliwym posiadaczem sedesu ciężko się spłukuje (jakiś Cersanit mocowany do ściany).
Hydrodynamika zjawiska wygląda tak że leci masa wody, która powoduje zmieszanie jej z powietrzem, co z kolei wprowadza bąble powietrza pod papier który dostaje dodatniej pływalności dzięki bąblom powietrza.
W muszli woda płynie dużo i szybko, ale raczej po ściankach co w samej niecce powoduje takie zjawisko że woda bokami płynie w dół, a środkiem trochę chyba wraca, co również sprzyja trzymaniu rzeczy na powierzchni, a nie wciąganiu ich pod.

No i co tu począć?
Bo pewnie mógłbym wymienić sedes na inny (swoją drogą czy mocowania ich do ściany są jakoś standardowe, czy każdy inny?), ale może to nie tyle wina sedesu co jakoś źle dobranych parametrów związanych ze spłuczką?
Jakaś regulacja, konfiguracja, magnetyzer, turbo czy coś? :)
Odpływ raczej mam drożny - jak wlewam wodę z wiadra do sedesu (swoją drogą na obecną chwilę jedyny pewny sposób spłukiwania), to wszystko znika natychmiast.

Na kompakt miejsca nie ma - raczej musi być taki przykręcany do ściany.
Jak się dostać do zbiornika to też na razie nie wiem (bo jest pod kaflami) - swoją drogą są jakieś typowe drogi "serwisowe" dostępu do spłuczki?
Bo chyba nie zamurowywuje się tego "na zawsze"?

Pomocy, bo problem poważny :)

#remontujzwykopem #dom #lazienka
  • 6
@hellfirehe: jakbyś chciał zmienić to polecam miskę Roca Gap Round Rimless. Mam ją kilka miesięcy i spłukuje bardzo dobrze, pomimo wąskiego odpływu i używania mniejszego przycisku. czasem sam się dziwie, że przeszło bez problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@hellfirehe: mocowania do stelaża są standardowe, tzn. każdą misę możesz założyć na każdy stelaż. Ze stelaża wystają dwie szpilki, na które mocujesz misę. (Gwoli ścisłości są dwa standardy, dwa rozstawy szpilek, ale większość stelaży ma po prostu cztery dziury i możesz zrobić który chcesz, a jak masz już to zabudowane i zamontowana misę, to Cie to nie interesuje).

Do spłuczki możesz dobrać się przez przycisk.