Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki, #cv #praca #rekrutacja #rynekpracy

Chciałbym poznać Waszą opinie odnośnie szukania i zmiany pracy.
Jestem w trakcie aktualizowania i odświeżania swojego CV. Gdy wchodziłem na rynek pracy, pewnym trendem była zwięzłość CV. Idealne Curriculum Vitae powinno się mieścić na 1 str. mówili! Argumentacja? By nie znudzić rekrutera i dostarczyć mu kluczowych informacji o sobie. Z kolei starszy znajomy wysyłając obszerne CV i tak zdobył posadę o którą walczył...
Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami, uwagami i historiami odnośnie rekrutacji i CV. W końcu pierwszym krokiem do znalezienia pracy jest np. wysłanie swojego życiorysu.
Czy nadal spotykacie się z prośbami o pisanie listów motywacyjnych? Osobiście spotkałem się ostatnio z weryfikacją poziomu angielskiego poprzez rozmowę i prośbami podzielenia się przykładami jak zachowałbym się w określonych sytuacjach. Na co rekruterzy zwracają obecnie uwagę? Czy wolicie zrobić CV w word, czy polecacie generator CV z motywem przyjaznym dla oka? Może najlepiej skorzystać z tych darmowych generatorów ze stron typu pracuj.pl, bo w końcu najważniejsze są Twoje umiejętności i kompetencje?

Podzielcie się swoim doświadczeniem,

Pozdrawiam
  • 1
  • Odpowiedz
Idealne Curriculum Vitae powinno się mieścić na 1 str. mówili!


@Pretoreq: mieli rację, jeżeli na stanowisko jest kilkaset CV to nikt nie będzie tego czytał

Czy nadal spotykacie się z prośbami o pisanie listów
  • Odpowiedz