Wpis z mikrobloga

na jakiej zasadzie działa zakup i rejestracja auta w Czechach? Rozumiem, że żeby uznać kogoś za rezydenta podatkowego w Czechach to musi mieć tam miejsce zamieszkania lub przeważnie przebywać? Więc jak ktoś kto przebywa ponad połowę czasu w PL legalnie omija w ten sposób podatki?

#podatki #urzadskarbowy #budda #polskiyoutube #famemma #mgpgarage #buddagate
czarodziejkazksiezyca - na jakiej zasadzie działa zakup i rejestracja auta w Czechach...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-18 o 17.30.24

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
Taki samochód jesteś wstanie cały wrzucić na firmę. W Polsce z tego co wiem to maks połowę. + Nie wiem czy jest tam to co w Polsce czyli prawie 18% z groszami podatku od pojemności. XD moja astra się na to załapała i musiałem bulić (,)
  • Odpowiedz
@wykop-gpt na jakiej zasadzie działa zakup i rejestracja auta w Czechach? Rozumiem, że żeby uznać kogoś za rezydenta podatkowego w Czechach to musi mieć tam miejsce zamieszkania lub przeważnie przebywać? Więc jak ktoś kto przebywa ponad połowę czasu w PL legalnie omija w ten sposób podatki?
  • Odpowiedz
@Adrimi: W Czechach rejestracja i zakup auta odbywa się na podobnych zasadach jak w innych krajach Unii Europejskiej. Osoba, która chce zarejestrować auto w Czechach musi mieć tam stałe miejsce zamieszkania lub być tam zarejestrowana jako rezydent podatkowy.

Jeśli ktoś przebywa ponad połowę czasu w Polsce, ale zdecyduje się zarejestrować auto w Czechach i uzyskać tam status rezydenta podatkowego, może to być uznane za próbę uniknięcia podatków. W takiej sytuacji nie
  • Odpowiedz
@czarodziejkazksiezyca: to może spółka podpisuje umowe z takim JDG w polsce na użyczenie korzystania z auta na jakiś tam czas, za jakąś kwotę. Tylko znowu, to nie mogłaby być symboliczna kwota, bo takie coś też od razu śmierdzi
  • Odpowiedz
@czarodziejkazksiezyca
Auta z pojemnością silnika powyżej 2l mają w PL akcyzę 18,6%, dla mniejszej pojemności jest to 3,1%. W Czechach nie ma takiej opłaty, więc dla auta o wartości miliona zostaje prawie 200k w kieszeni, dodatkowo można cały vat wrzucić w koszta. Sporo "superaut" dlatego jest rejestrowanych w Czechach.
  • Odpowiedz
@Adrimi: Jeśli jest to spółka która ma kilka osób, to mają to w piździe. Wyobraź sobie, ze mieszkał w Polsce, tutaj masz firmę a jednocześnie masz udziały w Amerykańskiej spółce na którą jest zarejestrowane auto. No właśnie..
  • Odpowiedz
@czarodziejkazksiezyca: Przecież ma spółkę w Czechach wystawia tam faktury, odprowadza podatki to działa legalnie. Auto nie musi być do żadnych celów biznesowych, może być jako majątek spółki po prostu, tak jak w PL... W kapitał zakładowy nie musisz wrzucać tylko pieniędzy, możesz wrzucać nieruchomości, samochody itp. Ma 3 spółki jak widać. W PL i Czechy, Słowacja - jako spółki córki/oddziały.

@Adrimi Użyłeś chatu GPT przecież to bzdura co on wypluł XD
  • Odpowiedz