Wpis z mikrobloga

Zmiana definicji gwałtu sprawi, że każdy kto nie zapyta o zgodę na seks i nie uzyska odpowiedzi "tak" będzie gwałcicielem i będzie mu grozić minimum 3 lata więzienia.

To oznacza, większość związków i małżeństw w Polsce będą gwałcicielami. Bo większość osób inicjuje stosunek i czeka na brak odmowy, a nie pyta o zgodę i czeka na odpowiedź twierdzącą. Niemal nikt nie podpisuje umowy pisemnej i nikt nie korzysta z aplikacji zatwierdzającej stosunek.

Dlatego każdy kto popiera zmianę tej definicji ma na celu fałszywe oskarżenie i wrobienie w gwałt osoby, która gwałcicielem nie jest i nie zasługuje na więzienie

#fakty #prawo #bekazlewactwa #lewackalogika #memy #pieklomezczyzn #polityka
sildenafil - Zmiana definicji gwałtu sprawi, że każdy kto nie zapyta o zgodę na seks ...

źródło: 1000000033

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przepisy dotyczą w takim samem stopniu kobiet jak i mężczyzn?


@Kempes: w dobie kobietocentryzmu? serio? już teraz baby otrzymują 30% niższe wyroki za to samo przestępstwo
  • Odpowiedz
co to jest NIEWERBALNA ZGODA NA SEKS?


@Kempes: Śpisz sobie z babką w jednym łóżku. W środku nocy zaczynasz ją łapać za tyłek, ona wsuwa ci łapę w gacie. W którym momencie pytasz werbalnie "Czy wyrażasz zgodę na rozpoczęcie tradycyjnego stosunku płciowego", zanim narażasz się na molestowanie i gwałt? I kto zaczął gwałt pierwszy? Ten co złapał za tyłek, ten co złapał za genitalia, czy facet bo taka będzie definicja?
  • Odpowiedz
wytłumacz mi co to jest NIEWERBALNA ZGODA NA SEKS?


@Kempes: Podchodzę do żony z którą jestem już 6 lat po ślubie i przytulam się do jej pleców i kładę ręce na brzuch. Ona łapie nie za tyłek ja przesuwam ręce niżej lub wyżej ona przesuwa ręce na moje krocze i tak kawałek po kawałku dochodzi do stosunku i żadne z nas nie wypowiedziało nawet słowa.

Kiedy wyraziliśmy zgodę na seks? Czy przytulając żonę bez pytania ją molestowałem? Czy może to ona mnie molestowała bo położyła mi ręce na
  • Odpowiedz
niemal każdy w tego typu dyskusjach potwierdza, że nie pyta swojej dziewczyny o zgodę na seks tylko dokonuje niewerbalnej inicjacji i jak widzi brak odmowy to kontynuuje.


Dzisiaj jest normalnym człowiekiem

Według nowej definicji będzie gwałcicielem, stawianym na równi z osobami napadającymi na obce osoby w klatkach schodowych i doprowadzającymi do stosunku groźbą i przemocą.


@sildenafil: twoje intencje są słuszne, ale tutaj fantazjujesz, wykazujesz niewiedzę, złą wolę albo wprost kłamiesz. Wiesz czym jest konkludentne oświadczenie woli? Uzasadnienie projektu ustawy przewiduje taki wariant zgody (zakładam, że jako negatywna przesłanka procesowa z KPK) tylko robi to skrajnie nieprofesjonalnie. Mając praktyczne doświadczenia wielu innych krajów w reformie, którą próbują przeforsować nie podejmuje się nawet próby budowania definicji składników forsowanego przepisu, w uzasadnieniu pada tylko
  • Odpowiedz
@sildenafil: jako zgoda konkludentna - tak. Odpowiednio zdefiniowana zgoda konkludentna zgoda może skutkować niemal identyczną definicją gwałtu co obecnie tj. brak werbalnych i pozawerbalnych oznak sprzeciwu jako powszechnie akceptowalne oznaki wyrażania zgody na inicjację i kontynuację zbliżenia. Trzeba by było też rozważyć znaczne zwiększenie udziału biegłych z zakresu psychologii i seksuologii w ocenie zeznań i wyjaśnień, ich wiarygodności, spójności z profilem oskarżyciela i oskarżonego (ale to jest całkiem odmienny problem,
  • Odpowiedz