Wpis z mikrobloga

Mam dla naszych gwiazd tagu propozycje dodatkowego zarobku( ͡° ͜ʖ ͡°), rzecz która w Polsce jest jeszcze mało popularna ale np. w Anglii funkcjonuje normalnie, a mianowicie przedstawiciel kupującego podczas nabywania nieruchomości, działający trochę jako skrzydłowy, a trochę jako świeże oko. Osoba znająca rynek, lokalny na co zwrócić uwagę podczas negocjacji, aby jak najbardziej wyeliminować emocje z tej transakcji, niejako obrońca uciśnionych w tej nieuczciwej walce, jest to zawód potrzebny społecznie, dużo bardziej niż szewc.( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwiększenie świadomości ludzi w tym temacie i ograniczenie FUD'u, uważam za pomoc w rozwoju Polski. Bo narzekanie na ceny i
zrywanie karteczek, z młodym małżeństwem co kupi nierucha jest mało konstruktywne.

Nawet kurs online od @mickpl i @affairz na co zwrócić uwagę kupując swoje pierwsze mieszkanie i jak nie dać się przysłowiowo "wyruchać" bo ten rozbuchany rynek nieruchomości zgotowaliśmy sobie sami godząc się na oferowane przez nich ceny.

Od siebie wrzucę co chatgpt ma do powiedzenia na temat manipulacji pośredników.
Pośrednicy w sprzedaży mieszkań mogą stosować różne techniki manipulacji, aby skłonić klientów do zakupu. Oto kilka przykładów:

1. Tworzenie poczucia pilności: Sugerowanie, że oferta jest limitowana lub że inni zainteresowani są już bliscy podjęcia decyzji, by przyspieszyć decyzję kupującego.
2. Manipulacja emocjami: Podkreślanie aspektów, które mogą wywołać silne emocje, np. bezpieczeństwo rodziny, prestiż, czy unikatowość oferty.
3. Cena kotwicząca: Prezentowanie najpierw wyższej ceny, by kolejna, niższa oferta wydawała się bardziej atrakcyjna.
4. Technika "drzwi w twarz": Najpierw przedstawienie oferty, o której wiadomo, że zostanie odrzucona, a następnie zaproponowanie rzeczywistej, bardziej rozsądnej oferty.
5. Wywieranie presji: Sugerowanie, że niezdecydowanie może skutkować utratą okazji.
6. Stosowanie pochwał i komplementów: Budowanie dobrych relacji i pozytywnego nastawienia poprzez komplementy i pochwały, by zwiększyć szansę na transakcję.
7. Ukrywanie wad: Minimalizowanie lub pomijanie informacji o wadach nieruchomości, by uczynić ofertę bardziej atrakcyjną.

Warto podchodzić krytycznie do każdej informacji i nie podejmować pochopnych decyzji.

Nawet można to zarejestrować to jako fundacja RobinHood i płacić śmieszne podatki.

#nieruchomosci #samopomocchlopska
  • 5
@affairz myślę, że skoro dużo ludzi jest po obu stronach rynku to taka działalność miałaby wzięcie, tak jak ocena samochodu przed zakupem. Wchodzimy w rynek kupującego trzeba uświadomić tym dzbanom, że nie są już u siebie. Jak nie jesteście zainteresowani będę pitchował ten pomysł śpiewakowi.
@curiousboi: czynszojady wypad z tagu, wejdzie wielki kapitał i tak was wykupi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przyjdzie wujek Klaus z BlackRockiem zrobią reity w Łodzi ticker MNL, Lidl Immobilien budimex budujący osiedla mieszkalne dla pracowników z Indii.