Wpis z mikrobloga

  • 0
@rozowyslonikx: to znaczy? Tylko nie Warszawa i Kraków - nie stać mnie. Mam zamiar znaleźć mieszkanie ok 50m2 do 7000kzł aby kupić za gotówkę i żyć jak człowiek a nie robić tylko na kredyt. No ale kupić coś gdzieś na Podlasiu to też kiepsko, dobrze mieć jakieś większe miasto pod ręką.
  • Odpowiedz
Mam zamiar znaleźć mieszkanie ok 50m2 do 7000kzł aby kupić za gotówkę i żyć jak człowiek a nie robić tylko na kredyt


@cotozazycie: przecież równie dobrze możesz kupić mieszkanie w lepszym mieście i dobrać 100-200k kredytu, co da jakąś śmieszną ratkę typu 1-2k złotych ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@cotozazycie: Fajne i wygodne miejsce do życia, choć jeżeli masz rodzinę/znajomych w Krakowie, to jednak z Poznania to dość spora wyprawa zarówno pociągiem jak i samochodem. Jeżeli lubisz góry - spacerować po nich/mieć na nie widok z okna - to tutaj bieda, nawet jak weźmiesz jakieś wysokie piętro z widokiem po horyzont to teren płaski bez szczególnych punktów zwracających na siebie uwagę. A tak to miasto jak każde inne wojewódzkie, czyli
  • Odpowiedz
  • 1
@Ogau: @CePeK @fifny_szczun:

Góry owszem lubię ale raczej na zasadzie posiedzieć gdzieś w lecie na łące i popatrzeć w dal na zachód słońca, rodziny i znajomych za którymi jakoś bardzo bym tęsknił nie mam. Po latach zasuwania i odkładania raczej chciałbym iść w jakąś pracę w podstawowym wymiarze godzin, urlopy, L4 i takie neetowanie. Szczególnie latem marzy mi się posiedzieć nad jeziorkiem, popływać przez cały dzień. Na wielkomiejskie życie i
  • Odpowiedz
  • 1
@insystem: raczej w powiecie aby kupić jak najtaniej, oczekuję głównie tego aby mieć miasto do 20km ale na co dzień spokój, zieleń, biedronka, paczkomat, jeziorko, jakaś ścieżka rowerowa w pobliżu ot takie zwykłe, proste, spokojne życie prawie na wsi.
  • Odpowiedz
@cotozazycie to sobie obczaj jezioro Lusówko i okoliczne miejscowości. Całkiem niedaleko od Poznania, dużo się tam buduje takich korników i mini bloków, na miejscu pełna infrastruktura. A no i najbogatsza gmina w regionie - Tarnowo Pogdorne, więc jest hajsik na inwestycje w infrastrukturę.
  • Odpowiedz
aczej w powiecie aby kupić jak najtaniej,


@cotozazycie: Powiat bezpośrednio wokół Poznania to nie jest "tanio". Luboń, Tarnowo, Komorniki to nie są biedne miasta. Nawet kupując coś "w Kórniku" taki z tego Kórnik jak z Radziszowa Kraków ( ͡º ͜ʖ͡º). Wymienione gminy dbają o mieszkańców bardziej niż Poznań.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: mam koleżankę z Krakowa w instytucji z którą współpracujemy. Laska nie może się doczekać, aż jej się grant skończy i będzie mogła nareszcie wrócić z zesłania do normalności, bo nie wyrabia przez niemiecki ORDNUNG w Poznaniu i okolicach, także bierz również takie aspekty życia w Germańskim zaborze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@rozowyslonikx co złego w Poznaniu?
@cotozazycie według mnie świetne miasto. Względnie dobre uczelnie i niska atrakcyjność turystyczna. Pierwsze gwarantuje napływ ludzi którzy będą tam mieszkać (rozwój, te same potrzeby); drugie - ceny nie są podbijane przez turystów
  • Odpowiedz