Wpis z mikrobloga

@mirasKo-Kalwario:

kto w ogóle używa dzisiaj corela i po co ?

Drukarnie, takie jak Giftpol, używają Corela do tampondruku, plotera, grawerowania laserowego, sitodruku oraz w drobnej poligrafii.
@Papa_Zerg

bo pewnych rzeczy nie zrobisz w Photoshopie czy Illustratorze

Nie wyobrażam sobie, że istnieje coś, czego nie można zrobić w programie Illustrator, a można w Corelu, lub odwrotnie. Oba programy wykonują te same funkcje. Kiedyś Corel miał problem z kerningiem, ale Illustrator przed
Nie wyobrażam sobie, że istnieje coś, czego nie można zrobić w programie Illustrator, a można w Corelu, lub odwrotnie. Oba programy wykonują te same funkcje. Kiedyś Corel miał problem z kerningiem, ale Illustrator przed wprowadzeniem kerningu jak w InDesign również go miał. Ludzie mówią, że plotery lepiej działają z Corelem. Nie wiem czy prawda, ale moje doświadczenia potwierdzają, że czasami muszę zapisać plik z krzywymi w bardzo starej wersji Illustratora i robię
@Papa_Zerg:

widze że masz mierne to doświadczenie :}

Używam Corela od wersji 7 albo 6 nie pamiętam dokładnie, a zawodowo od wersji 9. Możesz sobie policzyć ile to lat.

W każdej wersji programu możesz zapisać plik do starszej

Chodzi o to że Ilustrator źle zapisuje wektory w plikach AI do starszej wersji poprawnie do odczytania dla różnych CAD, widzę że nie masz z tym doświadczenia, a piszesz o tym, Corel robi
@Papa_Zerg:

No to z 18letniego doświadczenia powiem Ci że są takie rzeczy. (o Corelu)

Tylko 18 letniego doświadczenia, noob :) Używałem Corela kiedy wychodził Starcraft, pliki nosiło się do naświetlani na zipach, a drukarnia chciała klisz lub kalek, jak na sito dziś jeszcze.
Bardziej mnie intryguje pytanie po co robić wizualizacje w Corelu dla klienta.


Nie wiem to irracjonalne.


@qwerty7: Ona robiła wizualizacje na strone internetową a nie dla klientów.

Chodzi o to że Ilustrator źle zapisuje wektory w plikach AI - no to sam sobie wyjaśniłeś XD
@Papa_Zerg:

no i dalej jesterś idiotą XD

bo, mam inne zdanie niż ty? bo rzuciłeś pierwszy ad personam komentarz, że grafik z 30 letnim doświadczeniem nie zna się, idź gdzie indziej rozładowywać frustracje albo się lecz. Najlepiej usuń konto.