Wpis z mikrobloga

Fakty są takie, że za każdym razem jak wejdę w dyskusję z jakimś przeciwnikiem Bartosiaka, to kończy się opuszczeniem przez niego rozmowy kiedy za dużo nazmyśla o wielkim, zjednoczonym NATO, a ja powiem sprawdzam.

Ostatni jeden taki mądry próbował mi wmówić, że wkroczenie Rosji na Ukrainę nie jest porażką amerykańskiego odstraszania xD

#bartosiak #wojna #wolski #kanalzero #ukraina
  • 37
@slkt: ja generalnie żadnemu ekspertowi ślepo nie zawierzam, ba nawet sam sobie nie zawierzam i przyjmuję za fakt że mogę czegoś nie wiedzieć, nie rozumieć, nie ogarniać

aczkolwiek ten człowiek na moje mówi bardzo z sensem, jest ekspertem, jest praktykiem i kocha Polskę bo jest osobą której na niej zależy bardziej jak na władzy czy pieniądzach
@Toreo: i co konkretnie świadczy o tym, że jak to powiedziałeś "cuchnie rublami"? bo wypowiada się nieprzychylnie o tym jak od wewnątrz jest zorganizowane państwo Polskie xd?

jakbyśmy sami o tym nie wiedzieli na co dzień obcując ze wszelkimi jego organami

tak samo no naprawdę niesamowite jest to, że według niego nie mamy praktycznie prawdziwych elit politycznych - a gdzie niby one miały się wytworzyć, jak przez 30 lat była naszego
@slkt:

a ja powiem sprawdzam.

Ale ty masz silną psychikę.

Ostatni jeden taki mądry próbował mi wmówić, że wkroczenie Rosji na Ukrainę nie jest porażką amerykańskiego odstraszania xD

W pierwszym roku wojny sam teleewanglista twierdził, że Rosja mogła zostać celowo wciągnięta na Ukrainę (do odgrzebania w necie). Meta analista Budzisz wspominał o tym po ich wyjeździe do Izraela. Ciężko powiedzieć jak jest naprawdę, bo wiadomo mistyka, strategia, sztuka, fingerspitze.
via Wykop
  • 0
@future_taylor: żadnych, ale ostrzegali ze inwazja na pełną skalę będzie się wiązać z konsekwencjami. Podjęli więc próbę odstraszenia. Nie odwiodło to Rosjan od wojny.
jakbyśmy sami o tym nie wiedzieli na co dzień obcując ze wszelkimi jego organami


@Dietetyq: tak tak tak wszystko się wali i jest nie dobrze, bójcie się! a co co roku widać jakiś progres, to sianie defetyzmu, to że coś nie działa nie znaczy że cały kraj leży, sieje strachem bo z tego żyje.

cuchnie rublami


Chodziło mi o to że nie możesz być pewnym na 100% czy ktoś jest takim
Chodziło mi o to że nie możesz być pewnym na 100% czy ktoś jest takim patriotą za jakiego się podaje,


@Toreo: z takim założeniem to pewny możesz być tylko śmierci i podatków

tak tak tak wszystko się wali i jest nie dobrze, bójcie się!


@Toreo: z takim za to podejściem, każdy kto będzie mówił sceptycznie o pewnych procesach będzie nazywany tym co "straszy" - tylko że Bartosiak to nie jest
a co?


@slkt: ocena zmienia się wraz z sytuacją na froncie. Kiedy wysyłają broń a Rosja dostaje łomot, wtedy wojna była cwaną zagrywką wielkiego imperium, zmielenie kacapów cudzymi rękami. Obecnie jest porażką odstraszania. W grudniu 2023, teleewangelista bał się "destabilizującego roku 24". Przez wybory na Tajwanie, w Rosji, Ukrainie i Stanach co może doprowadzić do dużej wojny. Obecnie zmieniła się definicja i rok. "Bo co tak naprawdę jest wojną?" Jeszcze Trump
via Wykop
  • 1
@future_taylor: np przede wszystkim nie okazywać braku determinacji w postaci przyzwolenia na „minor incursion”, a poza tym dostarczyć Ukrainie broń przed wojną? Wyobraź sobie luty 2022 gdyby USA jasno postawiły sprawę i dostarczyły Himmarsy, Abramsy, Bradleye i Patrioty. Zademonstrowaliby potężną determinację.