Wpis z mikrobloga

@Sla_Voy akurat z tego i tak całkiem dobra kawa wychodzi. Piłem i z tego delonghi piłem z jury za 4000 i piłem z jakiegoś kolbowego też za 3000 a najbardziej smakuje mi kawa z kapsułek z ekspresu za 300 z biedry. W czym tkwi tajemnica nie wiem.
jestem bardzo zadowolony z tego ekspresu, ale kurde kawa wychodzi słaba w smaku.


@Sla_Voy: No nie mogę. Kawa #!$%@? wychodzi, ale ekspres jest super. I tacy ludzie piszą opinie w internecie, i dają pięć gwiazdek, bo są zadowoleni...
To zadowolenie to wynika z użytkowania go jako przycisk do papieru na biurku, czy że pasuje kolorem do pudełka po butach, czy co?
@Sla_Voy: Dobra, widzę że tu elektroda się tworzy.
Zrób test. Kup mielona kawę, ekspres potrafi zrobić ma niej espresso. Wsyp wskazana miarkę i sprawdź jak smakuje. Następnie sprawdź grubość ciastka, jeżeli będzie grubsze niż max z ziaren, znaczy że ekspres mieli ci za mało. Ogólnie podczas robienia espresso, ekspres powinien mieć lekki problem z przepchnięciem wody przez zaparzacz.
Optycznie, jeżeli na espresso nie masz brązowej pianki tylko wyłącznie białą, masz przelewowy,
@Sla_Voy zwieksz temperature albo poprobuj z ustawieniami mlynka (jak drobno ma zmielic). Praktycznie kazda kawa wymaga dostosowania tych parametrow aby smakowala.

Jak zmienic temperature masz w instrukcji, ustawienia mlynka masz w zasobniku na kawe. Pozmieniaj, pokombinuj z roznymi i znajdziesz ten dla Ciebie najlepszy.
takie mam, ustawiłem na 80%.


@Sla_Voy: ale co na 80%? Pokrętło z przodu? Mielenie wygląda dość grubo (ale mogę się mylić) tylko jak będziesz regulował młynek to tylko podczas mielenia można ustawiać na drobniejsze inaczej mechanizm docisku żarna może szlag trafić.

ale to marnowanie kawy


@Sla_Voy: z pustego i salomon nie naleje. W zaparzaczu miejsca na kawę jest na jedno espresso i to nie za duże, duże kawy to tylko